Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Pět požárů v bytech či rodinných domech řešili během uplynulého víkendu jihočeští hasiči.

České Budějovice, publikováno 13.11.2017, autor: Vendula Matějů, Jiří Bydžovský

Autor: HZS, JČ kraje

Sobota: 11.11 Osádky dvou cisteren profesionálních hasičů z prachatické stanice vyjely v 5:57 hodin v Prachaticích do ulice Nad Kovárnou. Velitel rozhodnul, že celý dům bude prozkoumán termokamerou. Hasiči tak našli skryté hoření ve vnitřní konstrukci domu. Ohnisko požáru našli ve stropě. Museli rozebrat střešní konstrukci, kde už pak požár snadno uhasili. Způsobil škodu za 400 000 korun. Profesionální hasiči ze stanice Třeboň a dobrovolní hasiči obce Suchdol nad Lužnicí byli v sobotu vysláni do Jiráskovy ulice v Suchdole nad Lužnicí, kde v jednom z bytů hořela digestoř. Jako první na místo přijeli místní dobrovolní hasiči. Požár během několika minut uhasili. Třeboňští profesionálové pak pomohli se závěrečným průzkumem řádného uhašení.

Neděle: 12.11.


Profesionální hasiči ze Strakonic a jednotka SDH obce Modlešovice zasahovali od 7:31 hodin v Modlešovicích v koupelně jednoho z domů. Hořelo tam oblečení. Hasiči požár uhasili jedním vysokotlakým proudem. Díky jejich rychlému zásahu se požár mimo koupelnu nerozšířil. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Osádky čtyř cisteren profesionálních hasičů z táborské stanice a dobrovolných hasičů obce Mladá Vožice byly ve 22:51 hodin vyslány do Sedláčkovy ulice v Mladé Vožici, kde byl ohlášen požár rodinného domu. Průzkumem hasiči na místě zjistili, že hoří dřevěná vrata garáže a vratová stříška v přízemí domu. Dobrovolní hasiči z domu vyvedli jednu zraněnou osobu, kterou předali ZZS s podezřením na intoxikaci zplodinami hoření.  Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 80 000 korun.

Dalším nedělením požárem byl zásah táborských profesionálních a dobrovolných hasičů v Zavadilské ulici v Táboře.  Na tísňovou linku 112 přišlo oznámení o zakouření celé chodby v desátém patře panelového domu. Hasiči průzkumem zjistili, že v jednom z bytů byla v kuchyni spálena pizza. Hasiči byt i chodbu odvětrali.

Fotogalerie

Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje

Diskuse k článku