Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Svíčka bez dozoru způsobila v Branné požár za půl miliónu

České Budějovice, publikováno 08.01.2018, autor: Vendula Matějů, Jiří Bydžovský

Autor: HZS, JČ kraje

Půlmilionovou škodu způsobil požár v rodinném domě v Branné u Třeboně. Informaci o požáru přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v pondělí osm minut po 5. hodině ranní.  Do Branné vyjely osádky čtyř cisteren a dvou dopravních automobilů profesionálních hasičů ze stanice Třeboň a jednotek SDH obcí Třeboň – Branná a Lomnice nad Lužnicí.

Na místě hasiči zjistili, že hoří v nedávno postaveném rodinném domě. Ohnisko požáru našli u jídelního stolu umístěného v obývacím pokoji spojeném s kuchyní. Stůl se šesti židlemi byl shořelý kompletně, požár ničil také zánovní kuchyňskou linku, okna a další vybavení místností. Zasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu okolo půl šesté. Podařilo se jim zabránit rozšíření požáru do podkroví. To bylo před požárem zcela uchráněno. Úplnou likvidaci požáru včetně odvětrání velitel zásahu nahlásil v 6:41 hodin.
Na požářiště pak nastoupil vyšetřovatel HZS, který stanovil jednoznačnou příčinu vzniku požáru – nedbalost – ponechání zapálené svíčky ve svícnu právě na jídelním stole. Škoda na zařízení obývacího pokoje a kuchyně a na oknech včetně velkého francouzského okna byla vyčíslena na 500 000,-.
Nemáme informaci, že by byl někdo zraněn

Fotogalerie

Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje

Diskuse k článku