Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Další tragédie na Písecku. Dva mrtví.

České Budějovice, publikováno 10.01.2018, autor: Jiří Bydžovský

Autor: pčr

V úterý dopoledne vyjeli policisté do obce Záhoří na Písecku. Nalezli tam dva mrtvé. Neznámý pachatel zavraždil v mobilheimu u Dobešic manžele. 

 

 

Od začátku roku se jedná  o třetí vraždu na jihu Čech. V neděli nad ránem ubodal provozovatel restaurace na Písecku hosta. V pondělí odpoledne vyjížděli kriminalisté k nálezu dvou mrtvých těl na Lidickou třídu v Českých Budějovicích.

Aktualizace:

Tým kriminalistů rozplétá od pondělního večera vraždu manželského páru. Zavražděného muže (1958) a jeho ženu (1963) nalezl v pondělí večer syn v jejich mobilheimu u rybníka v katastru obce Dobešice část Pazderna, několik kilometrů od Záhoří.  
Kriminalisté provedli důkladné ohledání místa činu, na místo vyjel i státní zástupce a přivolali také soudního lékaře. Celé okolí také propátrali policisté a pokračovali i následující den. Policisté a kriminalisté pátrají po všech stopách, které by s činem mohly souviset. Zatím předpokládají, že manžele zavraždil neznámý pachatel bodnořezným nástrojem pravděpodobně během předcházejícího víkendu (6. – 7. 1. 2018). Oba dva na místě podlehli svým zraněním. Motiv činu není znám.
Kriminalisté proto žádají veřejnost o pomoc, přivítají jakékoliv informace, které by mohly souviset s osobami zavražděných nebo s činem. Důležité je také svědectví každého kdo o víkendu viděl nějaké podezřelé osoby či vozidla u mobilheimu zavražděných, nebo slyšel podezřelé zvuky či viděl podezřelý pohyb. Pachatele také mohl prozradit štěkot psů, kteří se kolem mobilheimu pohybovali. Jakákoliv informace je pro policisty důležitá. Informace volejte na linku 158, operační důstojník bude poznatky předávat přímo vyšetřovatelce tohoto závažného případu.  

 

Fotogalerie

Autor: pčr
Autor: zdroj PČR
Autor: zdroj: PČR
Autor: zdroj: PČR

Diskuse k článku