Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Víkend na Lipně bude plný testovaček i bláznivého carvingu

České Budějovice, publikováno 10.01.2018, autor: Vojen Smíšek , Jiří Bydžovský

Autor: skiareál Lipno

Testování nových modelů lyží a snowboardů i unikátní exhibice a závod pro veřejnost v bláznivém carvingu na snowboardu. To čeká víkendové návštěvníky Skiareálu Lipno. Největší jihočeský lyžařský areál hostí hned dvě akce najednou. Lyžaři se mohou těšit na první letošní zastávku SNOW tour 2018, snowboardisté zažijí netradiční carving. Při něm se představí andorský jezdec světového formátu Tyler Chorlton.

Sněhu je na lipenských sjezdovkách stále dostatek, a tak nic nebrání vyzkoušet si nové modely lyží. Příležitost budou mít lyžaři celý víkend během akce SNOW tour. Právě zastávkou ve Skiareálu Lipno odstartuje letošní ročník této tradiční road show, kterou pořádá tuzemský magazín SNOW. Zájemci otestují nové modely značky Fischer, ale také revoluční lyže Staki, sněžné brusle a další vybavení. Chybět nebude ani chillout zóna s posezením přímo u sjezdovky.
„Sněhu je na sjezdovkách stále dostatek. Na začátku sezony jsme totiž připravili sněhové zásoby, takže podmínky pro lyžování jsou pořád dobré. Navíc se již o víkendu vrátí na Lipno teploty pod nulu,“ zhodnotil situaci ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek. Lyžuje se na 10 kilometrech sjezdovek, což je nejvíce na Šumavě, a v provozu je i dětské výukové hřiště Fox park. Rodiny s dětmi si užijí také skicrossovou trať nebo slalom. „Ve městech to možná nevypadá, ale tady na Lipně je lyžařská sezona v plném proudu,“ dodal Dušek.

Fotogalerie

Autor: skiareál Lipno

Diskuse k článku