Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Muž, žena a dvě děti se zranili při požáru domu v Kajetíně.

České Budějovice, publikováno 10.01.2018, autor: Jiří Bydžovský

Autor: HZS, JČ kraje

Od ranních hodin zasahují hasiči v Choustníku, části obce Kajetín u požáru domu. Prvotní informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů z dispečinku zdravotnické záchranné služby. Následně pak začala přicházet volání na tísňovou linku112.  K požáru vyjeli krátce po půl osmé včetně výškové techniky profesionální hasiči ze stanic Soběslav a Tábor. Operační středisko dále svolalo jednotky SDH obcí Choustník a Tučapy. Celkem byly do Kajetína vyslány osádky čtyř cisteren, automobilová plošina a dopravní automobil.

Na místě požáru hasiči zjistili, že hoří dřevěná hájenka, která stojí zcela samostatně na kraji lesa. Ohnisko požáru jednotky našly v přístavku těsně napojeném na dům. Ihned zahájily hašení a požár krátce po osmé hodině dostaly pod kontrolu. V tuto chvíli probíhá dohašování. Závěrečný průzkum pak hasiči provádí zároveň s termokamerou, která je schopná jim odhalit i možná skrytá ohniska.
V hájence žila rodina se třemi dětmi. Jedno z nich utrpělo popáleniny a bylo společně s popáleným otcem letecky transportováno do popáleninového centra na pražských Vinohradech. Matka s dalším dítětem předškolního věku byla odvezena do nemocnice s podezřeným na nadýchání. Do nemocnice za nimi z důvodu špatného psychického stavu matky byl vyslán také psycholog HZS.
Přestože požár není ještě plně uhašen, vyšetřovatel stanovil již předběžnou škodu na 1 500 000,-. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření.
Jednotky HZS u požáru spolupracují s Policií ČR.

Fotogalerie

Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje

Diskuse k článku