Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Lyžařská střediska na jihu Čech potrápilo oteplení

České Budějovice, publikováno 11.01.2018, autor: ČTK, Jiří Bydžovský

Autor: archiv JTV

Jihočeská lyžařská střediska v posledních dnech potrápilo oteplení. Na svazích zůstává dostatek sněhu, ale provozovatelé čekají na ochlazení. Při nižších teplotách budou moci opět zasněžovat sjezdovky. "Lyžovat se pořád v pohodě dá. Ale na některých místech už jsou vydřené pasáže. Podle předpovědi počasí počítáme s ochlazení a tím pádem bychom mohli na víkend spustí zasněžování a trochu sjezdovky občerstvit," řekl za Skiareál Lipno Vojen Smíšek.

Dodal, že vzhledem k oteplení téměř dva týdny zůstala sněžná děla mimo provoz. Přesto Skiareál Lipno udržuje deset kilometrů sjezdovek. Návštěvníci mohou využít i večerní lyžování.
Podobná situace je ve středisku na Zadově. Na sjezdovkách zůstává vrstva sněhu postačující pro lyžování, ale podmínky nejsou ideální. "Potřebovali bychom trochu zasněžit. Mysleli jsme, že už to spustíme v noci na dnešek, ale nakonec ty teploty nebyly tak nízké. Snad to budeme moct spustit v nejbližších dnech," řekl za Skiareálu Zadov Petr Vondraš.
Dostatek sněhu naopak leží na kopcích areálu na česko-rakouské hranici Šumavy Hochficht. "Panují zde nejstabilnější sněhové podmínky na celé Šumavě. Na sjezdovkách leží přes metr sněhu, v provozu jsou všechny lanovky a vleky a otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky o celkové délce 21 kilometrů," řekl za středisko Hochficht Martin Řezáč.

Fotogalerie

Autor: archiv JTV

Diskuse k článku