Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Dopravní nehoda na železničním přejezdu u Písku zastavila dopravu .Řidič Škody Octavia nerespektoval signalizační znamení

České Budějovice, publikováno 12.02.2018, autor: Jiří Bydžovský

Autor: zdroj: PČR

V neděli dopoledne jel po silnici v obci Vrcovice 50 letý řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia Combi. Před železničním přejezdem pravděpodobně nerespektoval světelné signalizační znamení a vjel na přejezd v době, kdy přijížděl motorový vlak od Ražic. Následně došlo ke střetu.

Na místo byli vysláni policisté Skupiny dopravní nehod z Územního odboru Písek, kteří provedli test na zjištění alkoholu v dechu obou řidičů – osobního vozidla i strojvůdce motorové soupravy – s negativním výsledkem. Dopravní nehodu vyšetřují jako přestupek  o provozu na pozemních komunikacích. V motorové soupravě cestovaly dvě osoby, které se naštěstí nezranili. Stejně tak i strojvůdce. Řidič škodovky se lehce zranil a proto byla přivolána Zdravotnická záchranná služba. Lékař po prvotním ošetření nechal převézt zraněného řidiče k dalšímu vyšetření do nemocnice. Provoz na trati byl omezen na téměř tři hodiny.

Fotogalerie

Autor: zdroj: PČR
Autor: zdroj: PČR
Autor: zdroj: PČR

Diskuse k článku