Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Politika

Tábor opraví hlavní silnici městem. Oprava Budějovické ulice zbrzdí dopravu . Čekají se kolony a zpoždění MHD .

České Budějovice, publikováno 10.10.2017, autor: Jiří Bydžovský

Budějovická ulice, Tábor | Autor: archiv

Hlavní dopravní tepna města Tábor, Budějovická ulice, se bude od 15. října do 5. listopadu opravovat. Projede tudy denně až 22.000 aut. Radnice předpokládá, že linky MHD budou mít zpoždění, doprava bude svedena do jednoho pruhu v každém směru. V jednom úseku bude provoz řízen kyvadlově.

V Budějovické ulici opraví stavební firma asfalt v části od Bílkovy ulice po Křižíkovo náměstí. Investorem je Jihočeský kraj. Zaplatí za to 3,7 milionu . Provoz bude omezen na jeden pruh pro každý směr, v nejužším úseku od bývalé tiskárny po Křižíkovo náměstí bude během pokládky nového povrchu sveden do jednoho pruhu a řízen kyvadlově. "Je to zásadní omezení, je to hlavní dopravní tepna. Dlouhé roky se vedla diskuse o celkové rekonstrukci Budějovické ulice, tu jsme teď konečně schválili, ale než se k ní přistoupí, bude to nějakou dobu trvat, její poslední část může být za tři až čtyři roky. Proto jsme se starostou vyjednali frézování pěti centimetrů a potažení nového povrchu, protože jak je to páteřní komunikace, tak je to opravdu neuvěřitelný tankodrom, všichni na to nadávají," řekla místostarostka Tábora /JINAK/ Michaela Petrová. Celkovou opravu Budějovické ulice schválili zastupitelé. Teď se zpracovává stavební dokumentace.
Podle Petrové vede objízdná trasa přes Čekanice a dálniční obchvat, jenže výjezd z Čekanic je částečně uzavřen a už teď se tam tvoří kolony.

Fotogalerie

Budějovická ulice, Tábor | Autor: archiv

Diskuse k článku