Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Tábor se připravuje na rekonstrukci části Budějovické ulice

České Budějovice, publikováno 10.04.2018, autor: Jiří Bydžovský

Autor: archiv JTV

Tábor připravuje první etapu rekonstrukce Budějovické ulice. Oprava rozvodů vody, kanalizace a povrchu vozovky vyjde přibližně na 35 milionů korun bez daně. Náklady bude hradit z největší části město, dále se na nich budou podílet vodárenská společnost a Jihočeský kraj. Práce začnou pravděpodobně na přelomu června a července a potrvají více než čtyři měsíce. Řekl táborský starosta Jiří Fišer (Tábor 2020).

Rekonstrukce ulice, která do města přivádí dopravu z jižní části regionu, je podle něj nutná kvůli nevyhovujícímu stavu vodárenské soustavy, kdy se potrubí skládá z polské litiny staré téměř 50 let.
"Je tam rovněž v dezolátním stavu kanalizace, kde jsou místy staré, zděné kanály. Je potřeba ten systém celý přesměrovat a přespádovat," uvedl Fišer.
Během rekonstrukce bude ulice uzavřena pro osobní dopravu. Město zvažuje, že by ji částečně nechalo průjezdnou pro integrovaný záchranný systém nebo autobusy. Oprava vozovky způsobí uzavření křižovatky u Purkyňovy ulice, což zkomplikuje příjezd k autobusovému nádraží. "Musíme najít trasy, které se ale zase nijak zásadně neprodlouží. Aby se nám pak z toho úplně nerozsypal jízdní řád," řekl Fišer.
Dodal, že další etapy rekonstrukce Budějovické ulice město plánuje na následující roky.

Fotogalerie

Autor: archiv JTV

Diskuse k článku