Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Dětský den s IZS v Táboře - aktualizováno

České Budějovice, publikováno 08.06.2018, autor: Petra Říhová

Autor: Foto zdroj: PČR

Sobota bude v Táboře patřit dětem. Do areálu odpočinkové zóny Komora se sjedou policisté, záchranáři i hasiči aby jim předvedli svou techniku. Jedná se už o druhý ročník . Loni den s integrovaným záchranným systémem navštívilo několik stovek lidí.

Tábor - Připraveny jsou akční ukázky policistů, hasičů i zdravotnických záchranářů, jako například koordinovaný zásah všech složek IZS při dopravní nehodě, zákrok pořádkové jednotky Policie ČR , nebo ukázka výcviku a nasazení služebních psů. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si i policejní vrtulník a shlédnou  práci policejních dronů. Jihočeská televize je mediálním partnerem akce.

 

Aktualizováno 10.3.2018

 
V sobotu 9. června proběhl v areálu odpočinkové zóny Komora v Táboře druhý ročník Dne se složkami integrovaného záchranného systému. Událost opět přilákala davy návštěvníků, dle předběžných odhadů mohlo v průběhu dne akci navštívit přes 2 500 lidí, a to nejen z Tábora, ale i dalekého okolí. 
Organizátoři pro občany připravili celou řadu akčních a zajímavých ukázek. Návštěvníci si pak mohli prohlédnout nejnovější techniku a vybavení nejen policistů, hasičů a záchranářů, ale i dalších organizací, které základní složky IZS nezastupitelně doplňují a podporují. Na své si pak přišly zejména děti. Vedle nevšedních zážitků si užily zábavu a dostalo se jim i důležitého poučení k zajištění svého zdraví a bezpečí.
Neuskutečněný průlet vojenských bojových letounů JAS – 39 Gripen, které v tu dobu musely plnit jiné úkoly, bohatě nahradili piloti vojenského a policejního vrtulníku, kteří návštěvníkům těsně nad odpočinkovou zónou předvedli opravdu mistrovskou pilotáž svých strojů.

 

Fotogalerie

Autor: Foto zdroj: PČR
Autor: pčr
Autor: zdroj PČR
Autor: zdroj PČR
Autor: zdroj PČR
Autor: zdroj PČR

Diskuse k článku