Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Stalo se

Dva požáry na Jindřichohradecku, u jednoho hasiči museli resuscitovat nadýchanou osobu

České Budějovice, publikováno 30.10.2017, autor: Vendula Matějů, Jiří Bydžovský

Autor: HZS, JČ kraje

Požár domu v obci Pluhův Žďár, části obce Plasná byl na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášen pět minut po osmé hodině ranní. K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolní hasiči obcí Kardašova Řečice, Deštná, Pluhův Žďár a Stráž na Nežárkou. Celkem do Plasné vyjely osádky pěti cisteren a dvou dopravních automobilů. Požár zasáhnul obytnou část rodinného domu.

Zasahujícím jednotkám se podařilo oheň dostat rychle pod kontrolu. Již přibližně po půl hodině velitel zásahu hlásil, že požár je lokalizován. Zásah pak pokračoval dohašováním především v půdní části domu. Výše škody je 400 000. Příčina vzniku požáru je v šetření.
K dalšímu velkému požáru došlo po půl dvanácté v Kamenném Malíkově. Oheň byl na tísňovou linku 112 ohlášen jako požár stodoly. Do Malíkova vyjeli opět profesionální hasiči z jindřichohradecké stanice a dále jednotky SDH obcí Jarošov nad Nežárkou, Zdešov, Popelín a Nová Včelnice. Průzkum na místě požáru ukázal, že hoří nejen stodola, ale také především obytná část stavení. Osádky sedmi cisteren velitel zásahu okamžitě rozestavěl k hašení. U požáru byla jedna zraněná osoba, která se pravděpodobně nadýchala zplodin hoření. Hasiči ji resuscitovali, přes operační středisko byla do Kamenného Malíkova povolána ZZS. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 200 000.

Fotogalerie

Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje
Autor: HZS, JČ kraje

Diskuse k článku