• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Letní kina nesouhlasí s vládním omezením

Už za pár dní se otevřou brány českobudějovického letního kina Háječek. Jeho provozovatelé ale nesouhlasí se současnými opatřeními. Proto poslali vládě otevřený dopis s výzvou, do které se zapojila letní kina z celé republiky.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Letní kina fungují jen zhruba tři měsíce v roce a to od června do srpna. Českobudějovický Háječek odstartuje sezónu už příští pátek, ale současná vládní opatření to provozovatelům značně komplikují. „Tím základním opatřením je samozřejmě nošení respirátorů, pravděpodobně se mu nevyhneme, aspoň pro začátek sezóny, uvidíme, jak to bude dál. A s čím trochu bojujeme a snažíme se to změnit, je zákaz konzumace v hledišti. To znamená mimo hlediště si můžete dát pivo, klobásu, cokoliv vás napadne, ale v hledišti se zatím zdá, že ne.“ říká Milan Pleva, marketingový manažer českobudějovického Letního kina Háječek.

Proto se provozovatelé Háječku rozhodli napsat vládě dopis s výzvou, do které se zapojilo dalších deset letních kin z celé republiky. Organizátorům petice vadí hlavně povinnost kontrolovat návštěvníky u vchodu. Ti se musí prokázat buď negativním testem, dokladem o očkování nebo o prodělaném Covidu. „V současné chvíli musíme kontrolovat testy u vchodu a ty musí být z laboratoře. Můžou to být antigenní i PCR testy, ale neplatí ty ze zaměstnání, ze školy a neplatí ani samotesty. My je můžeme u vchodu provádět, ale na druhou stranu si neumím představit, že by to byli diváci schopni v hojné míře podstoupit.“ doplňuje Milan Pleva.

Pořadatelé doufají, že vláda současná opatření přehodnotí a že si diváci užijí filmy i skvělou atmosféru bez zbytečných problémů.  Pro návštěvníky letos připravili i několik novinek. „Udělali jsme nultou řadu z lehátek. To znamená ti, co přijdou brzo, tak si budou moci do lehátek sednout. Budeme tady mít posezení, protože v zadní části bude nový gril. Budete sem moci dvě hodiny před filmem přijít na večeři.“ láká návštěvníky Pleva.

I když je v této chvíli kapacita kina omezená jen na polovinu, v Háječku může být až 650 lidí. I letos jsou pro ně připravené tématické večery. „Určitě vyzdvihnu v červnu Top Gun, bude to velký tématický večer v americkém duchu. A nalákám trošku na červenec. Dokázali jsme sehnat až z Francie práva dávat tady klasiku Četníka ze Saint Tropez. Bude to francouzský večer, trochu provance, francouzské víno, prostě to, co k létu patří.“ dodává manažer Háječku. V českobudějovickém letním kině uvidíte letos zhruba 35 filmů. Těšit se můžete i na koncerty nebo divadelní představení.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Vltava je už teď plná vodáků

Slunečné dny a vysoké teploty přilákaly na Vltavu stovky vodáků. V těchto dnech ji splouvají hlavně školáci v rámci kurzů nebo výletů. Hlavní vodácká sezóna ale začíná až na konci června, kdy se na Vltavě vystřídají denně tisíce lidí.

Legiovlak doputoval na jih Čech

Legionářské muzeum na kolejích dorazilo na jih Čech. Legiovlak se svými historickými vagóny stojí na milevském nádraží, kde ho každý den navštíví stovky lidí. Ti se na originální putovní výstavě dozví vše o životě československých legionářů.

Margaretka dostala lék za 52 milionů korun

Dvouletá Margareta, o které jsme vám již v našem zpravodajství říkali, dostala lék za 52 milionů korun. Nově ho hradí pojišťovna a díky němu má holčička šanci zbavit se spinální svalové atrofie. Ta jí brání v pohybu. První zlepšení už je znát.

Otevření zámku Vimperk

Horní areál vimperského zámku poprvé ve své historii přivítal návštěvníky. Po celkové obnově vystřídalo byty úředníků muzeum a prohlídková trasa. Dvouletá rekonstrukce vyšla na 137 milionů korun.