Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Sport

Skiareál Lipno rozšířil provoz na další sjezdovky

České Budějovice, publikováno 22.12.2017, autor: ČTK, Jiří Bydžovský

Autor: archiv JTV

Skiareál Lipno rozšířil provoz na další sjezdovky. Více kilometrů pro lyžování upravuje také středisko Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy. Provozovatelé si pochvalují počasí, v posledních dnech napadly desítky centimetrů čerstvého sněhu.

"Je tady ideální lyžování, všude je bílo, zkrátka pravá zima. Daří se nám díky počasí otevírat nové sjezdovky a od čtvrtka mohou sjezdaři vyrážet už na devět kilometrů tratí," uvedl ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.
V provozu jsou tak všechny vleky a lanovky. Dušek řekl, že začátek zimy je nejpovedenější za poslední roky. Dodal, že vrcholem tohoto týdne bude předvánoční sobotní lyžování, kdy návštěvníci mohou potkat od 8:30 do 13:00 Ježíška i s nadílkou přímo na sjezdovce.
Na Hochfichtu mohou lidé využít 21 kilometrů sjezdovek. "V provozu jsou všechny lanovky a vleky. Na sjezdovkách leží 135 centimetrů sněhu," uvedl za Hochficht Martin Řezáč. Dodal, že provozovatelé upravují i stopy pro běžkaře.
Na běžky mohou zájemci vyrazit také v okolí Zadova. Upravené jsou všechny stopy s výjimkou trasy mezi Zlatou Studnou a Zhůřím. Ale i tento úsek je podle informací ze zadovského střediska sjízdný

Fotogalerie

Autor: archiv JTV

Diskuse k článku