• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Už ve čtvrtek začíná Filmový Písek 2021

Už ve čtvrtek odstartuje třetí ročník hraných, dokumentárních a animovaných filmů s názvem Filmový Písek. Jeho součástí bude také prezentace studentských filmů, slavnostní večer i koncert skupiny Tata Bojs.

PÍSEK - Od čtvrtka až do neděle uvidíte v kině Portyč v rámci Filmového Písku desítky filmů. Letos půjde hlavně o českou produkci. „Ale objeví se tam i některé zajímavé zahraniční tituly, jako je například muzikál Anet. Těšit se můžete i na premiéry letošních českých filmů, ale i předpremiéru českého filmu Kurz manželské touhy.“ říká ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar.

Ani letos nebudou chybět studentské filmy a to z celé republiky. „My jsme v rámci naší přehlídky oslovili všechny české filmové školy. Některé z nich se nám ozvaly a nabídly své práce. Takže diváci uvidí například studentské filmy ze Zlína, Prahy nebo třeba Plzně.“ dodává Josef Kašpar.  

Festival ale není jen o filmech. Připravený je i bohatý doprovodný program. „Součástí festivalu, který částečně prezentuje i muzikálové filmy, je i hudba. Z toho důvodu tady máme i pár koncertů. Z těch nejzajímavějších je to koncert skupiny Tata bojs, který se uskuteční v pátek. V rámci doprovodného programu se můžete těšit i na výstavu Jiřího Menzela s názvem Rozmarná léta.“ doplňuje ředitel. Filmový Písek odstartuje ve čtvrtek v 19 hodin v kině Portyč a to Slavnostním večerem. „Zavzpomínáme na Jiřího Menzela. Přijede jeho manželka Olga Menzelová, která přiveze dokonce Oskara. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost vidět tuto slavnou sošku na vlastní oči a dokonce se s ní i vyfotit. Večerem vás provede Roman Vojtek.“ upřesňuje Josef Kašpar. I letos se tak můžete těšit na spoustu známých tváří. Pokud vás festival zaujal, veškeré informace včetně programu najdete na stránkách www.filmovypisek.cz.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Dopravní podnik nejspíš zdraží jízdné

Dopravní podnik v Českých Budějovicích se pravděpodobně chystá zdražit jízdné. Společné jednání představitelů města a dopravního podniku sice konrétní výsledek nepřineslo, vzhledem k rostoucím nákladům na provoz je ale zdražení zřejmě nevyhnutelné.

Lyžařské areály zdraží skipasy

Lyžařské areály na jihu Čech zdraží skipasy. Projeví se tak výrazné navýšení cen energií, inflace a růst platů zaměstnanců. Kvůli koronakrizi také pozdržela výrazná část skiareálů i plánované investice.

Písek se pustí do opravy letního kina

Písecké letní kino čeká už příští rok kompletní rekonstrukce. Opravy se dočká pódium, hlediště, promítárna, celé zázemí a přibude i zastřešení. Náklady se vyšplhají na zhruba 35 milionů korun.