• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Regionální agrární komora Jihočeského kraje podporuje místní výrobce

Zvlášť v současné době se ukazuje velký význam potravinové soběstačnosti. Tu podporuje také soutěž Chutná hezky. Jihočesky osvětou o přínosu místních produktů.

Kvůli válce na Ukrajině přestaly některé státy vyvážet své produkty a řada z nich v současné době v Česku chybí. Jde především o maso a obiloviny. Až 35 milionů tun obilí chybí jihočeským zemědělcům. Výkupní ceny obilovin a olejnin vrostly meziročně dvojnásobně. Hnojiva jsou těžko dostupná, protože kvůli vysoké ceně plynu se některým evropským výrobcům jejich produkce nevyplatí. Tato těžká situace dopadá zejména na jihočeské zemědělce, kteří provozují živočišnou výrobu.

„Ceny pohonných hmot a energií zdražily, takže je jenom logické, že bychom si měli hýčkat kvalitní regionální zemědělce a zpracovatele, abychom měli zajištěn dostatek potravin," říká Hana Šťastná, ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje. Česká republika je v oblasti zemědělství v současné době soběstačná pouze ve výrobě hovězího masa, mléka, pšenice a piva. Výrobků z těchto komodit s vyšší přidanou hodnotou však už zpracovatelé nezvládajívyrobit dostatečné množství. „My vyvezeme živá zvířata, vyvezeme pšenici, ale k nám už pak přivezeme nějaké zpracované maso s přidanou hodnotou, nebo ty sýry, což je nelogické. A covid plus ukrajinská krize by nám měly ukázat, že to ani není strategické a bezpečné," dodává Šťastná.

Regionální agrární komora Jihočeského kraje chce proto více podpořit místní výrobce. I k tomu by měla sloužit soutěž Chutná hezky. Jihočesky, díky níž se produkty místních zemědělců dostanou snadněji do prodejních sítí. Do současnosti byla udělena značka Chutná hezky. Jihočesky 451 výrobkům. Ty už není možné do soutěže přihlašovat. Potravináři mohou letos nahlašovat své výrobky v rámci dvanácti kategorií. „Tento rok jsme přihlásili své dva výrobky z nové vařené výroby a zároveň jsme přihlásili náš tradiční páteční tatarák, který je více méně známý po Českých Budějovicích," říká majitel českobudějovického řeznictví Vladimír Dědouch. Sám vykupuje pouze české maso, přičemž hovězí zdražilo před měsícem až o 30 procent. Podobné zdražení očekává výhledově i u vepřového a drůbežího masa.

Zdražovat musí vzhledem k celosvětové ekonomické situaci i malá regionální mlékárna z Jindřichohradecka, která se soutěže Chutná hezky. Jihočesky zúčastňuje pravidelně. „Při dnešní ceně litru nafty a při dnešní ceně hnojiv a všech vstupů není vůbec jednoduché fungovat jako farmář," posteskl si obchodní poradce mlékárny Roman Havel. 

Místní výrobce, malé jihočeské farmáře, prodejce ze dvora se snaží podpořit také český obchodní řetězec, který místním zemědělcům dává možnost získat nové zákazníky. Výhodou prodeje regionálních produktů je mimo jiné také to, že cesta výrobku z farmy až do domácnosti je krátká. „Z té pastviny, z té lékárny je pět, deset kilometrů k nám do prodejny, minimální uhlíková stopa a samozřejmě snížené náklady na dopravu," vysvětluje generální ředitel českého obchodního řetězce Tomáš Rada. 

Přidanou hodnotou takové strategie je, že se peníze vracejí zpět do regionu, odkud výrobek vzešel, což je pro podporu místní ekonomiky žádoucí a čemuž přispívá také soutěž, kterou jihočeská agrární komora za podpory Jihočeského kraje pořádá. Přihlásit výrobky je možné do 13. dubna. Hodnocení přihlášených produktů nezávislou porotou se uskuteční 28. dubna.

 

Autor: Kateřina Hálová

Související články

Na jihu se objevil račí mor

V jižních Čechách se podle výsledků analýzy provedené Krajskou veterinární správou po letech objevil račí mor. Nebezpečná nemoc se objevila při odlovu ryb v Rožmitále na Šumavě.

V Brlohu hořela skládka

V noci na úterý začala hořet skládka v Brlohu na Českokrumlovsku. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Vzhledem k tomu, že jde o požár skládky, je škoda nulová.