
Kauza zapálených aut v Hluboké nad Vltavou má další vývoj. Kriminalisté obvinili už třetího člověka. Ten měl najmout svého známého, aby vozidlo zapálil. Informovali o tom policisté na webových stránkách.

Podle hejtmana jde o velmi důležitou stavbu, která by odvedla tranzitní dopravu ze Srubce a výrazně tak ulevila tamním obyvatelům. Teď totiž skrz Srubec za prací do Českých Budějovic denně projíždějí tisíce řidičů z Ledenic, Borovan a dalších obcí. Stavba čtyřkilometrového obchvatu bude zahrnovat dvě standartní a jednu mimoúrovňovou křižovatku. Pokud se začne stavět v roce 2027, první řidiči se po obchvatu projedou v roce 2029.














