
Kauza zapálených aut v Hluboké nad Vltavou má další vývoj. Kriminalisté obvinili už třetího člověka. Ten měl najmout svého známého, aby vozidlo zapálil. Informovali o tom policisté na webových stránkách.

Bez centrálně organizovaného ohňostroje se lidé na Silvestra a na Nový rok budou muset obejít třeba v Českých Budějovicích, v Táboře nebo v Třeboni. Ve Strakonicích ještě v loňském roce ohňostroj pořádali, letos od něj ale radnice upustila. Výjimku představuje Protivín, kde na Nový rok jako tradičně diváci o pyrotechnickou show nepřijdou. Pozor si ale budou muset dát i jednotlivci, kvůli novele zákona zpřísňující používání pyrotechniky byly stanovené vymezené zóny, kde se ohňostroj nesmí odpalovat.