Nemocných na jihu Čech ubývá, pomohly jarní prázdniny

Na jihu Čech ubývá lidí s respiračními onemocněními. Oproti minulému týdnu jejich počet klesl o pět procent. Vyplývá to z aktuálních informací jihočeských hygieniků.

Pokles je podle ředitelky Krajské hygienické stanice způsoben hlavně jarními prázdninami, které měly děti v minulém týdnu na Českobudějovicku a Českokrumlovsku. Právě mezi dětmi od šesti do čtrnácti let je výskyt respiračních onemocnění druhý nejvyšší, hned po dětech do čtyř let věku. V nadcházejících týdnech by měly počty nemocných dál ubývat.

Autor: Petr Studenovský

Související články