Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Sport

Příhraniční skiareály u Lipna zahájí příští týden lyžařskou sezónu, na Schönebenu už se běžkuje

České Budějovice, publikováno 04.12.2017, autor: Martin Řezáč,Jiří Bydžovský

Autor: ilustrační foto

Příhraniční lyžařské areály Hochficht a Sternstein Lipna přivítají příští týden první lyžaře. Sněhu na sjezdovkách rychle přibývá a příznivá předpověď počasí slibuje hned na začátek lyžařské sezóny kvalitní sněhové podmínky.

HOCHFICHT

Na Hochfichtu se začne lyžovat v pátek 8. prosince se stoprocentní jistotou. Od pátku napadlo přes 20 cm přírodního sněhu přírodního sněhu a díky mrazivých teplotám jedou na plný výkon všechna sněžná děla, která rychle stříkají další centimetry technického sněhu na sjezdovky.

„Lyžařská sezóna začne s výbornými podmínkami. Určitě bude v provozu nová 10místná kabinková lanovka na Hraničník a také 4sedačka na Hochficht. Během týdne upřesníme na našich webových stránkách, kolik sjezdovek se nám do pátečního zahájení sezóny podaří připravit“ řekl Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht.

Provozní doba skiareálu: 8.30 – 16.00

STERNSTEIN

Menší soused Hochfichtu, skiareál Sternstein u hraničního přechodu Studánky přivítá první návštěvníky ještě o den dříve, ve čtvrtek 7. prosince. V provozu bude kombinovaná a 6sedačková lanovka a také dětský park. Lyžaři mohou hned první den sezóny využít speciální akci 1+1 celodenní skipas pro 2. osobu zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial.

Provozní doba skiareálu: 8.30 – 16.15

BĚŽECKÉ STOPY

Na rakouském Schönebenu u hraničního přechodu Zadní Zvonková leží 20 cm přírodního sněhu a upraveno je 12 km stop pro klasický styl i bruslení. Vstup do stop je placený, jedna osoba zaplatí 3,50 € za den. V ceně je parkování u stop a vyhřívaná převlékárna.

Fotogalerie

Autor: ilustrační foto

Diskuse k článku