Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

FOKUS České Budějovice funguje i během pandemie!

České Budějovice, publikováno 11.04.2020, autor: Eliška Piskačová

Autor: FOKUS České Budějovice

Provoz neziskové organizace, která se stará o lidi s duševním onemocněním, teď během koronavirových opatření vypadá tak, že beze změny funguje v plné šíři chráněné bydlení, které poskytuje pro 15 osob ve dvou objektech. Služby jsou rozdělené mezi dva oddělené týmy, aby se minimalizovalo riziko nákazy, motivují klienty k nošení roušek a dodržování zvýšené hygieny. Pro pracovníky FOKUS je to náročné, ale zatím vše zvládají.

 V prvních dnech nouzového stavu šili lidé z FOKUSu roušky jak pro pracovníky tak pro klienty. Teď se zaměstnanci učí novým způsobům práce a řeší obtíže s technikou. Chybí jim notebooky a spolehlivé mobilní telefony.

Dál funguje terénní služba Komunitní tým, denně vyráží pracovníci FOKUSu za klienty, když není možné věc řešit telefonicky. Pomáhají svým poradenstvím a psychickou podporou. Pokud to situace a počasí dovoluje, schůzky probíhají při společné procházce na čerstvém vzduchu.

Sice museli uzavřít terapeutickou dílnu, ale s klienty jsou v kontaktu. Nadále vydávají  potravinovou pomoc lidem ve finanční nouzi, pomáhá jejich psychiatr i zdravotní sestra. I přes to, jak dobře celou situaci českobudějovická neziskovka zvládá, bude ráda za finanční či materiální pomoc.

 

Fotogalerie

Autor: FOKUS České Budějovice
Autor: Archiv JTV

Diskuse k článku