Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Jihočeská univerzita je nejlépe hodnocenou „porevoluční“ vysokou školou v republice!

České Budějovice, publikováno 26.04.2020, autor: Eliška Piskačová

Autor: archiv JTV

Jako jediná univerzita založená po roce 1989 získala Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích od Rady pro výzkum, vývoj a inovace při Úřadu vlády ČR nejvyšší možné hodnocení, tzn. vynikající. Takto ohodnotila rada v rámci multioborových vysokých škol jen další 3 školy, které ale patří mezi tradiční „kamenné“ univerzity.

V segmentu vysokých škol pak zařadila rada pro výzkum Jihočeskou univerzitu na základě aktuálních výsledků mezi nejlepší tuzemské výzkumné vysoké školy ve skupině multioborových vysokých škol. „Díky velmi dobré až vynikající úrovni silných přírodovědných oborů a velmi dobré úrovni humanitních oborů lze JU ještě hodnotit v nejvyšší kategorii,“ konstatovala rada ve svém odůvodnění.

Zařazení mezi vynikající vysoké školy je pro Jihočeskou univerzitu obrovským úspěchem. „Při tomto hodnocení ze strany RVVI se mi odchází z funkce rektora JU s pocitem dobře vykonané práce,“ komentuje úspěch Tomáš Machula, bývalý rektor JU a současný prorektor pro vnitřní hodnocení. Jako potvrzení vysoké úrovně Jihočeské univerzity vnímá tento výsledek i jeho nástupce. „Jsem rád, že prestiž Jihočeské univerzity po několika významných úspěších v mezinárodních žebříčcích podtrhuje i toto tuzemské hodnocení,“ říká Bohumil Jiroušek, nový rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Fotogalerie

Autor: archiv JTV

Diskuse k článku