Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Komerční sdělení

Na jihu Čech letos onemocnělo encefalitidou méně lidí než loni .

České Budějovice, publikováno 04.10.2017, autor: Jiří Bydžovský

klíšťata | Autor: archiv

V Jihočeském kraji letos zatím onemocnělo 78 lidí klíšťovou encefalitidou. Loni ve stejnou dobu hygienici evidovali o pět případů více. Meziročně však stoupl počet pacientů s lymeskou boreliózou, kterých je letos 174. Loni šlo na přelomu září a října 149 případů. Novinářům to řekla ředitelka krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích Květoslava Kotrbová.

"Několik týdnů před koncem aktivity klíšťat, která v našich podmínkách končí podle charakteru počasí skutečně až někdy v listopadu, vše nasvědčuje tomu, že se letošní výskyty klíšťaty nejšťastněji přenášených infekčních onemocnění budou pohybovat v dlouhodobých průměrných hodnotách. Letos zřejmě zaznamenáme ve srovnání s minulou sezonou vyšší výskyt lymeské boreliózy," uvedla Kotrbová.
Obě onemocnění se nejvíce vyskytují na Českobudějovicku. Hygienici zde letos evidovali 22 případů encefalitidy a 64 případů lymeské boreliózy. Největší výskyt klíšťové encefalitidy evidovali jihočeští hygienici v roce 2011, tehdy onemocnělo v regionu 170 lidí a v celé republice 861. Nejvíce případů lymeské boreliózy, 317, bylo na jihu Čech v roce 2013.

Fotogalerie

klíšťata | Autor: archiv

Diskuse k článku