Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Jižní čechy Volný čas Aktuálně

Nové výstavy ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích

České Budějovice, publikováno 08.04.2021, autor: Eliška Piskačová

Dvě výstavy ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích odstartují letošní sezónu Alšovy jihočeské galerie. Na návštěvníky čeká výstava současného autora Jaroslava Valečky s názvem Severní vítr je krutý a také projekt Ozvěny, což je česká klasika ze sbírek Alšovy jihočeské galerie.

Wortnerův dům v Českých Budějovicích je připraven na první letošní návštěvníky. Od začátku dubna jsou v nově opravených prostorách připravené hned dva nové projekty, které potěší nejen umělce, ale i širokou veřejnost. Nové výstavy nám představil kurátor AJG David Kubec. "Jakmile to bude možné, bude k vidění ve Wortnerově domě výstava Ozvěny, což je výběr z naší sbírky a také výstava s názvem Severní vítr je krutý od autora Jaroslava Valečky."

První patro patří velkoformátovým obrazům, na kterých jsou krajiny často s fantazijními náměty. Většina prací vznikla v pod vlivem prožitých událostí v Sudetech. Autor používá postupy, typické pro pojetí loutkových divadel. Vystaveným obrazům dodává tu správnou atmosféru především osvětlení.

Druhá výstava připomíná díla známých českých malířů od baroka po současnost. Najdeme tu akademický klasicismus, symbolismus, kubismus nebo expresionismus. Obě výstavy budou ve Wortnerově domě k vidění do 22. srpna.

Alšova Jihočeská galerie připravuje také největší událost této sezóny, už příští týden dorazí na Hlubokou dlouho očekávaná ruská avangarda.

https://www.facebook.com/jihoceskatelevize/videos/495012481878586

Fotogalerie

Diskuse k článku