• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

V Krumlově dokončili stavbu cyklostezky

V Českém Krumlově dokončili stavbu cyklostezky, vyšla na více než třicet milionů korun.

ČESKÝ KRUMLOV - Cyklostezka je hotová po téměř dvou letech. Cyklisté se tak teď mohou pohodlně projet po zbrusu novém úseku. Místostarosta Českého Krumlova Martin Hák k tomu říká: „Ta nová stavba je dlouhá 3,5 kilometru a navazuje na už hotové úseky a je situována tak, aby byla zase začátkem nového pokračování cyklostezky.“


Nová stavba je v některých místech až tři metry široká a vede z vlakového nádraží směrem ke sportovnímu areálu, při jízdě si cyklisté užijí i tuhle zajímavou serpentinu. Dále pak cyklostezka pokračuje k Jelením zahradám. Do některých stěžejních bodů se tak dnes na kole pohodlně dostaneme. Stále je ale na čem pracovat. „Toto je jen první část dokončených realizací. Nyní intenzivně plánujeme propojení Jelení zahrady s mostem na Trojici. A díky tomu se nám podaří propojit cyklostezkou i sídliště Mír.“ představuje koncepci Hák.


Stavba této části cyklostezky vyšla na třicet dva milionů korun, dvě třetiny částky tvoří dotace. Součástí stavby jsou také dva mosty.
Místostarosta také poodhalil aktuální fázi obrovského projektu, jehož záměrem je vybudovat takzvanou Vltavskou cyklostezku, která má propojit Týn nad Vltavou s Novou Pecí. „My jsme v realizačních fázích projektování ve spolupráci s Jihočeským krajem, kdy vytipováváme vhodné trasy, jednáme s majiteli a hledáme přijatelné kombinace jak pro obyvatele města, ale i budoucích návštěvníků, kteří přijedou na kole.“ uzavírá místostarosta.

 

Autor: Petr Studenovský

Související články

Ostrý provoz modrých zón začne v lednu

Od příštího pondělí mohou zájemci žádat o parkovací oprávnění v nových zónách v jižní části krajského města. Systém by měl být připravený ke spuštění v polovině listopadu. Takzvaně "naostro" začnou modré zóny platit od Nového roku.

Senioři si mohou nechat otestovat paměť

Na úterý připadá Den Alzheimerovy choroby. V domově důchodců na sídlišti Máj v Českých Budějovicích si mohli senioři nechat otestovat paměť. Tuhle službu domov poskytuje celoročně a zájemců přibývá.

Dopravnímu podniku chybí řidiči

Dopravní podnik v Českých Budějovicích dlouhodobě bojuje s nedostatkem řidičů. V současnosti mu jich k naplnění stavu chybí čtyřiadvacet. Uvažuje se tak o sloučení linek 1 a 4, které jezdí po stejné trase.

Bagrista našel na stavbě granát

Policejní pyrotechnici museli v pátek zasahovat na stavbě dálnice D3 u Plané nedaleko Českých Budějovic. Jeden z pracovníků stavební firmy totiž na místě našel dělostřelecké granáty.