Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Volný čas Aktuálně

Stavební práce na Hornobránském rybníku

Český Krumlov, publikováno 20.04.2021, autor: Petr Studenovský

Stavební práce na Hornobránském rybníku v Českém Krumlově pokračují podle harmonogramu. Na místě proběhlo odbahnění a instaluje se nové výpustní potrubí. Opravy by měly být hotové v květnu. Lidé by se tam tak mohli vykoupat už v létě.

ČESKÝ KRUMLOV - Problémy začaly loni v létě. Na oblíbeném Hornobránském rybníku v Českém Krumlově se objevil parazit cerkárie, která se vyskytuje u vodních plžů a přenáší ji kachny. Bakterie navíc může u lidí způsobovat kožní problémy. „Pokud nám zde lidé budou kachny krmit, jejich četná populace tady bude i nadále a ten problém nezmizí.“ uvádí Miroslav Štoll, jednatel Lesů města.

Co naplat, že u rybníka naleznete hned několik cedulí s prosbou o nekrmení kachen. Někteří lidé jim potravu nosí dál. Před pár týdny začalo plánované odbahnění rybníka. Opravit se také musí i zborcené výpustní potrubí. Podle odhadů pochází až ze 17.století a jeho poškození se zjistilo při loňském zazimování. „Nová trubka byla uložená v hloubce pěti metrů pod chodníkem, a s tím spojené práce tady v těchto dnech právě probíhají“ dodává Štoll.

Lesy města také zároveň s těmito pracemi provádějí i rekonstrukci přivaděče vody do rybníka. Jeho část už se podařila opravit dřív, teď zbývá poslední dvoukilometrový úsek.

Práce jdou zatím podle harmonogramu a pokud to tak zůstane i nadále, budou si sem lidé moci přijít zaplavat hned na začátku letní sezóny.

„Tato část města je u obyvatel velmi oblíbená. Nemáme tu jen krásný rybník, za zmínku rozhodně stojí i celý sportovní areál. Je tu workoutové hřiště, dětské hřiště i prostor pro další sportovní využití. Uděláme všechno proto, aby si tu lidé mohli co nejdříve i zaplavat.“ uzavírá0 místostarosta Českého Krumlova Martin Hák.

Fotogalerie

Diskuse k článku