Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Začala letošní plavební sezóna

České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, publikováno 27.04.2021, autor: Lucie Mašková

Plavební sezóna roku 2021 začala. Alespoň tedy na lodní lince mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou. Zatím vyplouvají lodě jen o víkendech. O prázdninách ale budou jezdit i v týdnu.

České Budějovice/Hluboká nad Vltavou  - V sobotu poprvé vyjela loď Malše na svojí pravidelnou linku České Budějovice - Hluboká nad Vltavou a tím zahájila letošní plavební sezónu. „Jedeme z Hluboké do Budějovic, tam nabereme první várku, jedeme s ní sem na Hlubokou, tady se otočíme, krátká pauza a zase jedeme zpátky a totéž uděláme odpoledne.“ říká provozovatel lodní dopravy Štěpán Machart. „Z Českých Budějovic můžete jet na Hlubokou v 9:30 a ve 13:00 hodin a zpět v 11:00 hodin a v 15:00.“ doplňuje ředitelka lodní dopravy Eva Zbořilová. Vyhlídková plavba nabízí jedinečný pohled na hlubocký zámek z vodní hladiny. Přímo z paluby můžete obdivovat i přírodní scenérií skal, krásných zátočin a vltavských břehů. „Můžou se kochat, protože ten úsek je hezký. A projíždí sedmimetrovým zdymadlem, kde je rozdíl hladiny sedm metrů a to je zážitek, zvláště pak pro děti.“ popisuje Machart. Úsek z českobudějovické Lannovy loděnice až do přístavu v Hluboké nad Vltavou je dlouhý zhruba devět kilometrů. Loď ho ujede přibližně za hodinu. Na této lince uvidíte kromě Malše i další lodě.

Na Vltavu se každý rok vydává více lidí. A to nejen majitelé člunů, ale i turisté, kteří si plavidlo jen zapůjčí. „Tím, že tady vznikly přístavy, to není jen pravidelná linková doprava, ale je tu možnost i si půjčit soukromě nějaký hausbót nebo menší plavidlo.“dodala Eva Zbořilová.

Pokud budou mít lidé o plavby mezi Budějovicemi a Hlubokou velký zájem, je loď připravena vyplout i v týdnu. O prázdninách pak bude vyrážet častěji.

Fotogalerie

Diskuse k článku