Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Sport Ekonomika Volný čas Aktuálně

Českobudějovický bazén uzavře oprava střechy

České Budějovice, publikováno 29.04.2021, autor: Lucie Mašková

Střecha českobudějovického plaveckého bazénu je ve špatném stavu. Podle statika sice nebezpečí nehrozí, ale opravit se musí. Plovárna je kvůli pandemii bez návštěvníků už několik měsíců. Rekonstrukce střechy jí uzavře minimálně na další rok.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Střechou do českobudějovického plaveckého stadionu zatéká voda. Ta prosakuje dovnitř a stéká po stěnách budovy a tím je ničí. „Samozřejmě že po padesáti letech ta střecha není v dobré kondici. Došlo tam k protečení, byť se ty vrstvy hydro izolací i tepelných izolací opravovaly.“ říká náměstek primátora Petr Holický. Statik, kterého město pozvalo, aby zkontroloval stav střechy, sice jakékoli nebezpečí vyloučil, ale jeho verdikt zní jasně – oprava střechy je nutná. Město chce nechat v nejbližší době zpracovat projekt na její rekonstrukci. Kdy se bude střecha bazénu opravovat a jak dlouho bude kvůli rekonstrukci zavřená zatím nikdo neví. Záleží na celkovém poškození a rozsahu oprav. „Dá se předpokládat, že to bude náročná akce, kdy bude potřeba střechu kompletně otevřít, možná i některá lana vyměnit. V takovém případě by akce mohla trvat celou jednu roční sezónu.“ dodává Holický.

Teď je bazén zavřený kvůli pandemii koronaviru. Několikaměsíční nucenou odstávku tak vedení stadionu využilo a provedlo menší opravy. Vylepšení uvidíte třeba u dětského bazénu nebo v sauně. „V areálu výcvikového bazénu pro děti jsme doplnili malby po stěnách, abychom těm dětem to prostředí zpříjemnili. V sauně jsme zlepšili komfort v odpočívárnách. Opravujeme, co se dá, takže jsme opravili i části věnce na střeše tak, že je to přebílené a není tolik vidět, že sem ta voda zatéká.“ doplňuje ředitel Sportovních zařízení města České Budějovice Tomáš Novák.

Celkové náklady na rekonstrukci střechy plaveckého stadionu by se mohly vyšplhat až na sto miliónů korun.

Fotogalerie

Diskuse k článku