Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Jižní čechy Volný čas Aktuálně

Malevič – Rodčenko – Kandinskij a ruská avantgarda

Hluboká nad Vltavou, publikováno 30.04.2021, autor: Eliška Piskačová

V Alšově jihočeské galerii na Hluboké se uskutečnila speciální vernisáž výstavy s názvem Malevič – Rodčenko – Kandinskij a ruská avantgarda. Pozvánku tentokrát dostali speciální hosté a to jihočeští zdravotníci. Povolení k zahájení výstavy získala galerie od hlavní hygieničky.

Hluboká nad Vltavou - Unikátní výstava ruské avantgardy v tomto složení obrazů se uskutečnila zatím jen jednou a to v Budapešti. Na Hlubokou dorazili obrazy v polovině dubna a kvůli epidemiologické situaci se vernisáž mohla uskutečnit jen za přísných podmínek a jen pro speciální hosty. Těmi byli jihočeští zdravotníci.

S tímto nápadem přišel ředitel Alšovy Jihočeské galerie Aleš Seifert. I podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby jsou zdravotníci právě ti, kteří si teď právem zaslouží jakoukoli pozornost. Zatím se bohužel posouvá i plánovaný termín otevření. Vedení galerie předpokládá, že se veřejnost podívá do zámecké jízdárny 10. května. Původně se počítalo s 3. květnem.

Speciální výjimku může galerii udělit ministerstvo zdravotnictví, potažmo hlavní hygienička. Ta povolila v tomto směru netradiční vernisáž za přítomnosti jihočeských zdravotníků.

Podle náměstka hejtmana Jihočeského kraje Pavla Hrocha budou setry a lékaři za svou práci v době pandemie odměněni volným vstupem po celou dobu trvání výstavy.

Obrazy světoznámých jmen jako je Malevič, Kandinskij, Rodčenko, Gončarevová nebo Larionov budou na Hluboké k vidění do prvního srpna tohoto roku.

Fotogalerie

Diskuse k článku