Další ferrata u Hluboké nad Vltavou

Na skále nad Vltavou nedaleko Hluboké vznikla další trasa ferraty. Rozšíření přišlo rok po otevření prvního úseku s obtížností B, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Trasa je přístupná z cyklostezky tak i z vody díky molu.

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Trasa mezi Hlubokou a Purkarcem se stala v posledních letech oblíbeným cílem turistů a hlavně sportovců. Díky cyklostezce a Vltavě lidé mnohem víc objevují okolní přírodu i památky a od loňského léta se míří i milovníci adrenalinových sportů.

 První otevřený úsek měří 150 metrů a po roce se podařilo zprovoznit dalších 400 metrů. Nový úsek je již pro zkušené sportovce.

U mola můžete zastavit jak s paddleboardem, člunem nebo s menší lodí. Všechna plavidla i ferratové vybavení si můžete půjčit ve sportovním areálu na Hluboké.

 Ferrata je volně přístupná a na mapách ji najdete přesně 8 kilometrů od Hluboké a čtyři kilometry od Purkarce. Podobný zážitek nabízí také skály nad hladinou Lužnice nedaleko Bechyně.

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Týden rané péče

Českobudějovická pobočka Společnosti pro ranou péči se připojuje k celorepublikové osvětové akci. Během týdne Rané péče si připomíná, proč je zásadní, aby se tato služba dostala k rodinám co nejdříve.

Úrodu ovoce poškodily mrazy

Většina ovocnářů na jihu Čech očekává nižší úrodu. Mohou za to mrazy, které na jaře přišly hned ve dvou vlnách. Květy byly poničené hlavně u třešní a hrušní. Oproti loňskému roku, kdy sadaři zažívali žně, bude tak letošní úroda mnohem horší.