• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Sedm rekordů Josefa Holobuka

Sedm rekordů. To je cíl Josefa Holoubka, který pěšky zdolává trasy napříč republikou. Za sebou už má dvě cesty a třetí právě dokončuje. Každý den ujde zhruba 70 kilometrů a svými rekordy chce upozornit na těžkou cestu nedonošených dětí. Spolu s organizací Nedoklubko plánuje vytvořit informační brožuru pro tatínky, kteří se svými potomky potkávají po porodu jako první a mnohdy jim chybí informace.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Z východu na západ a zase zpět. Trasu 667 kilometrů ušel Josef Holoubek zhruba za devět a půl dne a cesta zpět mu trvala ještě kratší dobu.

Detaily svého záměru nám prozradil sám Josef Holoubek. „Když se tyhle dvě cesty spojí dohromady, tak to je vlastně třetí rekord, takže jsem teď držitelem třech rekordů v přechodu České republiky po té horizontální linii.“

Za 18 a půl dne ušel přes 1300 kilometrů. K těmto cestám ho inspirovalo narození syna, které přišlo téměř o čtyři měsíce dřív.

„V červnu se nám předčasně narodil syn na začátku šestého měsíce, vážil 610g. Všechny plány se mi změnily a soustředil jsem se na to, aby byl oporou své ženě a synovi,“ přiblížil nám nelehkou situaci Holoubek. Právě on se potkal jako první po porodu se svým synem a spolu s organizací Nedoklubko by rád vytvořil informační balíček pro otce nedonošených dětí.

„Moto této trasy je dlouhá náročná cesta, která se dá zvládnout a tady vidím symbiózu s předčasně narozenými dětmi, které se také vydávají na začátku života na dlouhou a náročnou cestu. Ovšem ony si tu cestu nevyberou dobrovolně.“

Ať je ten start do života u nedonošených dětí jakkoli těžký, vždy jsou možnosti, jak cestu zvládnout. Josef Holoubek vyrazil z nejsevernějšího bodu naší země v pátek a ve středu plánuje dojít do Vyššího Brodu.

Nám nezbývá než držet Josefu Holoubkovi palce, aby mu vyšel i poslední přechod z jihu na sever a aby se  jim spolu s Nedoklubkem podařil záměr s osvětou novopečených otců nedonošených dětí.

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Vltava je už teď plná vodáků

Slunečné dny a vysoké teploty přilákaly na Vltavu stovky vodáků. V těchto dnech ji splouvají hlavně školáci v rámci kurzů nebo výletů. Hlavní vodácká sezóna ale začíná až na konci června, kdy se na Vltavě vystřídají denně tisíce lidí.

Legiovlak doputoval na jih Čech

Legionářské muzeum na kolejích dorazilo na jih Čech. Legiovlak se svými historickými vagóny stojí na milevském nádraží, kde ho každý den navštíví stovky lidí. Ti se na originální putovní výstavě dozví vše o životě československých legionářů.

Margaretka dostala lék za 52 milionů korun

Dvouletá Margareta, o které jsme vám již v našem zpravodajství říkali, dostala lék za 52 milionů korun. Nově ho hradí pojišťovna a díky němu má holčička šanci zbavit se spinální svalové atrofie. Ta jí brání v pohybu. První zlepšení už je znát.

Otevření zámku Vimperk

Horní areál vimperského zámku poprvé ve své historii přivítal návštěvníky. Po celkové obnově vystřídalo byty úředníků muzeum a prohlídková trasa. Dvouletá rekonstrukce vyšla na 137 milionů korun.