• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Muž Dvojhvězdy odstartoval letošní sezónu na otáčivém hledišti

Na otáčivém hledišti v zahradách českokrumlovského zámku odstartovala letošní sezóna. Premiéru tu mělo představení s názvem Muž Dvojhvězdy. Diváci si užili příběh tajemného muže kráčejícího vzduchem a to díky Divadlu bratří Formanů.

Neopakovatelná atmosféra otáčivého hlediště láká do Krumlova každý rok tisíce návštěvníků. Loni se všechna představení kvůli pandemii rušila a o to víc se lidé těšili na zahájení letošní sezóny. Na inscenaci Muž Dvojhvězdy zavítal i hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. "Já myslím, že je to prostě unikátní takovéhle dovadlo v takovéto zahradě. Myslím, že ta návštěvnost ukazuje, že to je fenomén a jsem rád, že ho máme tady u nás v jižních Čechách."

Náměstek primátora Českých Budějovic Juraj Thoma nám přiblížil, jak celá rekonstrukce probíhala. "Jsme v památkové rezervaci, jsme v zahradě státního hradu a zámku, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a jakákoli oprava vyžaduje jednání s orgány památkové péče. Jak se ukázalo, povedlo se. Doufám, že letošní sezóna přesvědčí návštěvníky o tom, že otáčivé hlediště v zahradě svůj smysl má."

 Prvním představením byl titul Muž Dvojhvězdy. Scénář připravil Petr Forman podle románu Alexandra Grina “Zářivý svět”. Tajemný muž, který zázračně kráčí vzduchem, nás vybízí, abychom se nikdy nevzdávali svých tužeb a snů. Petr Forman chystal celé představení dva a půl roku. "Ještě jsme si tady dopřáli takovou změnu malou a to bylo jen abychom posílili ten obraz neby ty atmosféry a také abychom získali z mého pohledu intimní prostor a abychom tu zahradu otvírali lidem jako překvapení." Diváci si užili představení plné divadelních zázraků. Petr Forman otevřel nové možnosti, jak rozehrát zámecký park a scénu otáčivého hlediště.

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Očkování bez registrace v kraji funguje

Zdravotníci z očkovacího centra na výstavišti v Českých Budějovicích mají za sebou první den očkování bez registrace. I přes poměrně velký zájem se personálu podařilo situaci zvládnout a vše probíhalo bez komplikací. Očkování veřejnosti v nákupních c...

HZS má nové vozy

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje pokračuje v modernizaci svého vozového parku.

Dvojnásobná vražda na sídlišti

Na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích došlo v sobotu dopoledne ke dvojnásobné vraždě. Šestatřicetiletá žena tam měla zabít svou matku a dvouletou dceru. V současnosti je pachatelka ve vazbě.

Jihočeský kraj ve středu v českobudějovickém očku spouští očkování bez registrace. Očkování v obchodních centrech hejtman s ohledem na zdravotníky zásadně odmítá.

Jihočeský kraj nepůjde cestou očkování bez registrace v obchodních centrech nebo nádražních halách. Lidé, kteří se chtějí nechat naočkovat bez registrace mohou od středy využít očkocentrum na českobudějovickém výstavišti, které je na tento způsob očk...