• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Rekonstrukce kruhového objezdu na Hluboké skončí o měsíc dřív

Rekonstrukce kruhového objezdu v Hluboké nad Vltavou se blíží do finále. Opravy křižovatky částečně omezují provoz na frekventované silnici a řidiči na semaforech čekají i desítky minut. Vše ale probíhá podle plánu a práce za celkem sedm milionů korun se chýlí ke konci.

Rekonstrukce kruhového objezdu na trase z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou trápila řidiče zejména ráno a odpoledne, když se vraceli z práce. Máme pro ně ale dobrou zprávu. Jak nám potvrdil starosta Hluboké Tomáš Jirsa, semafory už na tomto místě nebudou dlouho. "To má správa a údržba silnic a já musím tu firmu, která to dělá pochválit, protože teď mi hlásil stavbyvedoucí, že budou o měsíc dřív hotoví, tak to samozřejmě pro Hlubokou je úžasný." Podle stavbyvedoucího Bohumila Kubeše nic dokončení nebrání. "Kruhový objezd jsme převzali 29.3. s tím, že máme na výstavbu čtyři měsíce, což je do 29. 7. Náš plán je, že stavbu dokončíme během června."

Stav silnice už rekonstrukci vyžadoval. Těžké kamiony původní asfalt vytlačily. Podle starosty vydržel asfalt zhruba 20 let. "Tam byla před 20 lety to nebylo do hloubky 70 – 80 cm, jak je dnešní požadavek. Dokonce se tam našly dvě kanalizace, které jsou funkční." I ty se musely opravit, aby sloužily městu i nadále. Místní i lidé, kteří Hlubokou jen projížděli si tak oddychnou od nepříjemného čekání. 

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Očkování bez registrace v kraji funguje

Zdravotníci z očkovacího centra na výstavišti v Českých Budějovicích mají za sebou první den očkování bez registrace. I přes poměrně velký zájem se personálu podařilo situaci zvládnout a vše probíhalo bez komplikací. Očkování veřejnosti v nákupních c...

HZS má nové vozy

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje pokračuje v modernizaci svého vozového parku.

Dvojnásobná vražda na sídlišti

Na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích došlo v sobotu dopoledne ke dvojnásobné vraždě. Šestatřicetiletá žena tam měla zabít svou matku a dvouletou dceru. V současnosti je pachatelka ve vazbě.

Jihočeský kraj ve středu v českobudějovickém očku spouští očkování bez registrace. Očkování v obchodních centrech hejtman s ohledem na zdravotníky zásadně odmítá.

Jihočeský kraj nepůjde cestou očkování bez registrace v obchodních centrech nebo nádražních halách. Lidé, kteří se chtějí nechat naočkovat bez registrace mohou od středy využít očkocentrum na českobudějovickém výstavišti, které je na tento způsob očk...