• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

O víkendu odstartovala sezóna i na Karlově Hrádku

Karlův Hrádek v sobotu přivítal oficiálně první návštěvníky této sezóny. Slavnostní zahájení bylo věnované lovu a lesnictví a na všechny čekal bohatý program, který připravilo hned několik organizací.

 

Zřícenina hradu, který byl založen ve 14. století, se nachází nad levým břehem Vltavy a od roku 1963 je chráněna jako kulturní památka. V posledních letech v celém areálu probíhalo několik archeologických výzkumů a o všechny akce se stará spolek Karlův Hrádek. 

 

Na Karlově Hrádku je každý rok něco nového, tentokrát se podařilo zrekonstruovat mostek, po kterém vstupuje do areálu každý návštěvník.

 

Na zříceninu se pravidělně vrací archeologové, naposledy tu pracovali v roce 2019 a návštěvníci měli během akce možnost se s průzkumem seznámit.

 

V předhradí byla po celou dobu akce připravena stanoviště, kde si mohli děti i dospělí zábavnou a naučnou formou rozšířit své znalosti z oborů lesnictví, myslivosti, ochrany přírody, přežití a pohybu v přírodě. Město Hluboká úzce spolupracuje také Lesy České republiky, kterým patří okolní pozemky.

 

Ke zřícenině Karlův Hrádek se dostanete pěšky, na kole nebo po vodě a je to další ideální výlet do okolí Hluboké nad Vltavou.

 

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Očkování bez registrace v kraji funguje

Zdravotníci z očkovacího centra na výstavišti v Českých Budějovicích mají za sebou první den očkování bez registrace. I přes poměrně velký zájem se personálu podařilo situaci zvládnout a vše probíhalo bez komplikací. Očkování veřejnosti v nákupních c...

HZS má nové vozy

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje pokračuje v modernizaci svého vozového parku.

Dvojnásobná vražda na sídlišti

Na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích došlo v sobotu dopoledne ke dvojnásobné vraždě. Šestatřicetiletá žena tam měla zabít svou matku a dvouletou dceru. V současnosti je pachatelka ve vazbě.

Jihočeský kraj ve středu v českobudějovickém očku spouští očkování bez registrace. Očkování v obchodních centrech hejtman s ohledem na zdravotníky zásadně odmítá.

Jihočeský kraj nepůjde cestou očkování bez registrace v obchodních centrech nebo nádražních halách. Lidé, kteří se chtějí nechat naočkovat bez registrace mohou od středy využít očkocentrum na českobudějovickém výstavišti, které je na tento způsob očk...