• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Dvojnásobná vražda na sídlišti

Na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích došlo v sobotu dopoledne ke dvojnásobné vraždě. Šestatřicetiletá žena tam měla zabít svou matku a dvouletou dceru. V současnosti je pachatelka ve vazbě.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Klidné sobotní dopoledne na českobudějovickém sídlišti Vltava narušil otřesný čin dvojnásobné vraždy, ke kterému došlo v jednom z bytů v panelovém domě v ulici Františka Ondříčka. Šestatřicetiletá žena tu měla zabít svou matku a také dvouletou dceru. „Na místě zasahovalo několik příslušníků kriminální policie ve spolupráci s hlídkovou službou.“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Podle místních obyvatel je šestatřicetiletá žena podivínka a o dítě údajně nejevila velký zájem. Sousedé holčičku často vídávali na procházkách právě s babičkou. Co matku k hrůznému činu vedlo, nebo jakým způsobem vraždila, zatím nevíme. Vzhledem k tomu, že v případu jako oběť figuruje dítě, policisté neuvádějí další podrobnosti.

Podle našich informací se matka bezprostředně po činu měla vydat do Branišovského lesa vzdáleného několik kilometrů od místa činu. Tam ji také vypátrali policisté. Žena se totiž se svým činem měla telefonicky svěřit svému partnerovi, prozradit mu měla i to, kde se ukrývá. Partner následně matce řekl, ať zavolá záchrannou službu. Vražedkyně měla být poté převezena na psychiatrii, odtud pak putovala přímo do vazby. Jde už o čtvrtý případ vraždy na jihu Čech od začátku roku.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Ostrý provoz modrých zón začne v lednu

Od příštího pondělí mohou zájemci žádat o parkovací oprávnění v nových zónách v jižní části krajského města. Systém by měl být připravený ke spuštění v polovině listopadu. Takzvaně "naostro" začnou modré zóny platit od Nového roku.

Senioři si mohou nechat otestovat paměť

Na úterý připadá Den Alzheimerovy choroby. V domově důchodců na sídlišti Máj v Českých Budějovicích si mohli senioři nechat otestovat paměť. Tuhle službu domov poskytuje celoročně a zájemců přibývá.

Dopravnímu podniku chybí řidiči

Dopravní podnik v Českých Budějovicích dlouhodobě bojuje s nedostatkem řidičů. V současnosti mu jich k naplnění stavu chybí čtyřiadvacet. Uvažuje se tak o sloučení linek 1 a 4, které jezdí po stejné trase.

Bagrista našel na stavbě granát

Policejní pyrotechnici museli v pátek zasahovat na stavbě dálnice D3 u Plané nedaleko Českých Budějovic. Jeden z pracovníků stavební firmy totiž na místě našel dělostřelecké granáty.