• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Zastávky na Mariánském náměstí se dočkaly modernizace

Na Mariánském náměstí v Českých Budějovicích vznikají nové zastávky. Hotové by měly být v polovině září.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zastávky se kvůli jejich rekonstrukci dočasně přesunuly z Mariánského náměstí zhruba o 200 metrů blíž k obchodnímu centru Igy. Modernizace se týká zastávek MHD, i linkových autobusů. „Krom toho, že se zřídí nové povrchy včetně přístřešku pro cestující a nových kolostavů, kterých bude dvacetčtyři, tak se jedná i o obnovu podzemních sítí jak vodohospodářských, tak elektrotechnických.“ říká náměstek primátora Českých Budějovic Petr Holický.  Modernizace zastávek už byla potřeba. Na místě byly například od autobusů a trolejbusů vyježděné koleje a povrch silnice tak trpěl. Navíc dostalo město na rekonstrukci dotaci. „Tato akce má 85% dotaci uznatelných výdajů. Město to tedy bude stát z přibližně deseti milionů zhruba milion a půl až dva miliony korun.“ dodává náměstek.

Stavební práce začaly v polovině června a skončit by měly v půlce září. Řidiče, kteří tímto místem projíždí, tak musí po celou dobu počítat s dopravním omezením. „Je tam stažen průjezdný pruh do jednoho 3,3 metrového pruhu a je tam upravena světelná signalizace v intervalu.“ upozorňuje Holický.

Město má vytipované i další lokality, kde by byla rekonstrukce zastávek potřeba. Na ty už ale bohužel nedostane dotaci. „Protože tam nejsou splněné některé další návaznosti jako například návaznost na ty modré linkové autobusy nebo tam není takový tlak na vybavení další infrastrukturou. Takže uvidíme, co nám dovolí rozpočet města.“ říká náměstek primátora.  

Pokud se v rozpočtu peníze přece jen najdou, modernizace se dočkají i zastávky u Budvaru nebo U pomníku, což je mezi Branišovskou a Husovou třídou.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Ostrý provoz modrých zón začne v lednu

Od příštího pondělí mohou zájemci žádat o parkovací oprávnění v nových zónách v jižní části krajského města. Systém by měl být připravený ke spuštění v polovině listopadu. Takzvaně "naostro" začnou modré zóny platit od Nového roku.

Senioři si mohou nechat otestovat paměť

Na úterý připadá Den Alzheimerovy choroby. V domově důchodců na sídlišti Máj v Českých Budějovicích si mohli senioři nechat otestovat paměť. Tuhle službu domov poskytuje celoročně a zájemců přibývá.

Dopravnímu podniku chybí řidiči

Dopravní podnik v Českých Budějovicích dlouhodobě bojuje s nedostatkem řidičů. V současnosti mu jich k naplnění stavu chybí čtyřiadvacet. Uvažuje se tak o sloučení linek 1 a 4, které jezdí po stejné trase.

Bagrista našel na stavbě granát

Policejní pyrotechnici museli v pátek zasahovat na stavbě dálnice D3 u Plané nedaleko Českých Budějovic. Jeden z pracovníků stavební firmy totiž na místě našel dělostřelecké granáty.