Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Sport

Lyžařská střediska na jihu Čech zaznamenávají nárůst návštěvnosti

České Budějovice, publikováno 29.12.2017, autor: ČTK, Jiří Bydžovský

Autor: archiv JTV

Jihočeské lyžařské areály zaznamenávají v těchto dnech výrazný nárůst návštěvnosti. Po vánočních svátcích podle provozovatelů naplno začala zimní sezona. Střediska nijak výrazně nepoznamenala ani mírná obleva, která region v minulých dnech zasáhla.

"Sněhu jsme měli dostatek. Takže to vánoční oteplení jsme přežili téměř bez následků," řekl za skiareál Zadov Petr Vondraš. V noci na dnešek navíc začalo mírně sněžit. Návštěvníci mohou na Zadově využít všechny sjezdovky. "Ve středu jsme zaznamenali výrazný nárůst návštěvníků. V porovnání s obdobím před svátky to byl opravdu velký rozdíl. Troufám si říct, že sezona skutečně naplno začala," uvedl Vondraš.
Na Kvildě zažívají z pohledu sněhových podmínek nejlepší svátky za posledních několik let. "Na tuto sezonu jsme navíc přidali jeden vlak a udělali trošku prudší sjezdovku," řekl Richard Jirouš ze skiareálu Kvilda. Dodal, že dostatek sněhu je i v šumavských stopách upravených pro běžkaře.
Výrazný nárůst počtu lyžařů v těchto dnech eviduje také středisko Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy. "Ve středu navštívilo náš areál více než 6000 lidí, z nichž zhruba třetina byla z Čech. Díky tomu, že máme otevřeno všech 21 km sjezdových tratí a nová kabinková lanovka přepraví až 2800 osob za hodinu, se u lanovek netvoří žádné dlouhé fronty, nejdelší čekací doby ve špičce se pohybují do 15 minut," řekl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

Fotogalerie

Autor: archiv JTV

Diskuse k článku