• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Motor nasázel Kladnu sedm gólů

Hokejisté Motoru České Budějovice se ve druhém kole Tipsport extraligy poprvé představili doma. Premiéra byla vítězná, soupeře z Kladna v zápasu plném zvratů zdolali 7:5.

První třetina byla spíše ve znamení faulů, než čehokoliv jiného. Rozhodčí za první dvacetiminutovku rozdali šestnáct trestných minut, čtyři z nich si připsal i Jaromír Jágr, který naskočil ve čtvrté formaci. V desáté minutě skóroval při hře 4 na 4 kladenský Ciampini. Při vlastním oslabení navýšil náskok Rytířů Marek Račuk. Do přestávky domácí stačili snížit přesilovkovým gólem Lukáše Pecha na 1:2.

Druhá dvacetiminutovka přinesla gólové hody. Nejprve srovnal Abdul, aby o tři minuty později vrátil Kladnu vedení Baránek. Ve třicáté deváté minutě Motor opět srovnal, tentokrát zásluhou Vondrky. Středočeši se ale v zápase dostali do vedení ještě jednou, když brankáře Hrachovinu prostřelil Nicolas Hlava. Pak ale Kladnu došel dech a ke slovu se dostali znovu Jihočeši. Během pěti minut nastřileli tři góly. Mezi střelce se zapsal Slováček, a znovu také pánové Pech a Abdul. Do kabin se tak šlo za stavu 6:4.

Třetí třetina už na góly tak bohatá nebyla. Na rozdíl tří branek odskočili domácí v pětačtyřicáté minutě, kdy v přesilovce vstřelila první branku sezóny i letošní posila Milan Gulaš. Kladno se ještě zmohlo na jeden gól, a to tři minuty před koncem zásluhou Adama Kubíka. Víc už se ale nestalo a v Budvar aréně, kam dorazilo přes šest tisíc diváků, se mohlo začít slavit.

Po neúspěšném úvodním vstupu do sezóny a porážce od mistrů extraligy z Třince, tak Motor ve druhém utkání bere všechny tři body.

K dašímu utkání vyrážejí hokejisté Českých Budějovic v úterý do Zlína.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Ostrý provoz modrých zón začne v lednu

Od příštího pondělí mohou zájemci žádat o parkovací oprávnění v nových zónách v jižní části krajského města. Systém by měl být připravený ke spuštění v polovině listopadu. Takzvaně "naostro" začnou modré zóny platit od Nového roku.

Senioři si mohou nechat otestovat paměť

Na úterý připadá Den Alzheimerovy choroby. V domově důchodců na sídlišti Máj v Českých Budějovicích si mohli senioři nechat otestovat paměť. Tuhle službu domov poskytuje celoročně a zájemců přibývá.

Dopravnímu podniku chybí řidiči

Dopravní podnik v Českých Budějovicích dlouhodobě bojuje s nedostatkem řidičů. V současnosti mu jich k naplnění stavu chybí čtyřiadvacet. Uvažuje se tak o sloučení linek 1 a 4, které jezdí po stejné trase.

Bagrista našel na stavbě granát

Policejní pyrotechnici museli v pátek zasahovat na stavbě dálnice D3 u Plané nedaleko Českých Budějovic. Jeden z pracovníků stavební firmy totiž na místě našel dělostřelecké granáty.