• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Písek se pustí do opravy letního kina

Písecké letní kino čeká už příští rok kompletní rekonstrukce. Opravy se dočká pódium, hlediště, promítárna, celé zázemí a přibude i zastřešení. Náklady se vyšplhají na zhruba 35 milionů korun.

- PÍSEK - Písecké letní kino je staré zhruba padesát let. Za ty roky se tu sice dělaly malé opravy, ale teď už je kino v takovém stavu, že potřebuje kompletní rekonstrukci. „Bylo částečně zasaženo i povodněmi v roce 2002. Na doporučení statika jsem museli zhruba před 4 lety zbourat střechu. Což prohloubilo ten katastrofální stav, protože tam prší a zatéká do těch prostor pod tribunou.“ říká ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar. Vedoucí údržby a majetku Centra kultury města Písku Viktor Houdek k tomu dodává: „Jsou tady špatné záchody, protože nám tam teče. Je nefunkční hydroizolace. Máme tady plíseň, je to opravdu ve velmi špatném stavu. To samé platí i pro celý areál. Opadává nám tady fasáda, omítka.“

Po rekonstrukci se návštěvníci dočkají lepšího zvuku, nového osvětlení i většího pódia. Samozřejmostí bude nové zázemí a toalety. „Bude se kompletně dělat celý povrch letního kina, bude se tady rozšiřovat pódium, v jedné třetině tady bude i střecha, takže bude zastřešené. Kompletně rekonstrukce záchodů – jak pro účinkující, tak i pro hosty.“ říká Viktor Houdek.

Rekonstrukci letního kina už odsouhlasilo i zastupitelstvo města. Práce by měly trvat přibližně devět měsíců a začít by se s nimi mělo na jaře příštího roku. „My máme už zpracovaný projekt a máme stavební povolení. Teď budeme ve fázi, že budeme soutěžit. To můžeme ve chvíli, kdy ta částka bude schválena v rozpočtu města, což bude v prosinci letošního roku.“ doplňuje místostarosta Písku Ondřej Veselý. Náklady na rekonstrukci by se měly vyšplhat na zhruba 35 miliónů korun. „Ta investice je velmi důležitá hlavně proto, že letní kino je velmi užívané i jako letní kino. Ono už to u nás není úplně typické, ale letní kino v Písku bylo vždycky jedno z pěti nejnavštěvovanějších letních kin v celé České republice.“ dodává místostarosta.

Pokud vše půjde podle plánu, tak návštěvníci budou moci do nově opraveného letního kina v Písku vyrazit už příští rok.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Turistů na Šumavě oproti loňsku ubylo

Návštěvnická sezóna na území Národního parku Šumava nebyla tak extrémní jako loni. Uvedl to mluvčí parku Jan Dvořák. Sledovanými místy prošlo méně mnohem méně lidí, než v roce 2020. Jedním z faktorů nižší návštěvnosti je prý i špatné počasí.

Někteří chovatelé prasat ruší chovy

Někteří jihočeští chovatelé prasat ruší nebo omezují své chovy. Příčinou jsou jak zvyšující se náklady, tak naopak nízké výkupní ceny. V říjnu stál kilogram vepřového masa pětadvacet korun, to je nejméně v historii samostatné České republiky.

Jihočeská krematoria jsou vytížená

Veřejností se šíří informace, že jihočeská krematoria jsou aktuálně maximálně vytížená. Přestože počet úmrtí pacientů s covidem opět vzrostl a na jihu Čech zemřelo od počátku pandemie už 1937 lidí, situace v pohřebních službách s tím zcela nesouvisí....

Vánoce v čokoládě

Vánoce v čokoládě – tak se jmenuje nová výstava Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Expozice vás zavede do historie této sladké pochoutky. Uvidíte tu ukázky obalů, plechovek, krabiček od čokolád, staré vánoční kolekce a další zajímavosti.