• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Dobrovolníků na přechodech je nedostatek

Už v roce 2013 vznikl z iniciativy Městské policie České Budějovice dopravně bezpečnostní projekt dobrovolníků na přechodech. V současné době trápí strážníky nedostatek těchto asistentů, a tak se snaží oslovit nové zájemce, kteří by byli spolehliví a náročnou a zodpovědnou práci za každého počasí vykonávali.

Důvodem vytvoření tohoto projektu byl nedostatek personálních kapacit a plnění dalších úkolů, které strážníkům nedovolovaly dohlížet na všech přechodech pro chodce, kde by to bylo z hlediska bezpečného přecházení zapotřebí.

Když je velký provoz, napočítáme za hodinu přes 1300 aut,“ říká dobrovolnice z Nových Hodějovic Marie Korčáková. „My jsme s kolegyní dobrovolníci už šest let,“ dodává Pavel Hovorka. Oba dva přivedla k práci asistenta městské policie na přechodu pro chodce v Nových Hodějovicích jejich vnoučata.

Dobrovolníci jsou na přechodech přítomni v průběhu celého školního roku, tedy od 1. září do 30. června, vždy v době od 7:00 do 8:00 hodin. „Je to práce nejen časově náročná a zodpovědná, ale také práce za každého počasí, proto dobrovolníky motivujeme finanční odměnou,“ říká mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková. V současné době působí v Českých Budějovicích 11 dobrovolníků u základních škol Kubatovu, Dukelská, Matice Školské, Emy Destinnové, na sídlišti Máj a v Nových Hodějovicích.

Nejvhodnějšími kandidáty na tuto dobrovolnou práci jsou podle mluvčí policie především aktivní senioři. Aktuálně Městská policie České Budějovice poptává dva dobrovolníky na přechod u Základní školy Dukelská.

Autor: Petr Studenovský

Související články

Turistů na Šumavě oproti loňsku ubylo

Návštěvnická sezóna na území Národního parku Šumava nebyla tak extrémní jako loni. Uvedl to mluvčí parku Jan Dvořák. Sledovanými místy prošlo méně mnohem méně lidí, než v roce 2020. Jedním z faktorů nižší návštěvnosti je prý i špatné počasí.

Někteří chovatelé prasat ruší chovy

Někteří jihočeští chovatelé prasat ruší nebo omezují své chovy. Příčinou jsou jak zvyšující se náklady, tak naopak nízké výkupní ceny. V říjnu stál kilogram vepřového masa pětadvacet korun, to je nejméně v historii samostatné České republiky.

Jihočeská krematoria jsou vytížená

Veřejností se šíří informace, že jihočeská krematoria jsou aktuálně maximálně vytížená. Přestože počet úmrtí pacientů s covidem opět vzrostl a na jihu Čech zemřelo od počátku pandemie už 1937 lidí, situace v pohřebních službách s tím zcela nesouvisí....

Vánoce v čokoládě

Vánoce v čokoládě – tak se jmenuje nová výstava Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Expozice vás zavede do historie této sladké pochoutky. Uvidíte tu ukázky obalů, plechovek, krabiček od čokolád, staré vánoční kolekce a další zajímavosti.