
Víkend přinesl počasí jako na houpačce. Teploty se na jihu Čech držely vysoko nad tropickou třicítkou, hned na dvou místech byly překonány dosavadní rekordy. V sobotu odpoledne a večer se ale přes region přehnal pás velmi silných bouřek.

V minulém týdnu odehrálo Jihočeské divadlo jedno činoherní představení, naopak pět jich zrušilo. Podle ředitele Lukáše Průdka se hry ruší hlavně kvůli rostoucím případům nákazy koronavirem, ale také kvůli karanténám, do kterých musí i očkovaní. O tom, že by divadlo na přechodnou dobu zcela zavřelo, vedení neuvažuje. Scéně ale scházejí peníze ze vstupného, za každé představení jde o desítky tisíc korun.














