Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Komerční sdělení

Obce mohou o příspěvek na výsadbu stromů žádat Nadaci ČEZ do konce ledna

České Budějovice, publikováno 15.01.2018, autor: Jiří Bydžovský

Autor: Marek Sviták

  Města a obce, které chtějí na jaře vysázet stromy a dřeviny ve svém katastrálním území, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ. Ta v rámci grantového programu Stromy může přispět částkou až 150 tisíc korun. Žádosti se podávají elektronicky a uzávěrka pro jarní kolo výsadby je do konce ledna.  

Vznik nových stromořadí a obnovu historických alejí, které buď zcela zanikly, nebo už byly přestárlé, podporuje Nadace ČEZ od roku 2011. Maximální výše příspěvku je 150 tisíc korun. „Ze strany žadatele by mělo jít o výsadbu původních druhů dřevin v podobě alejí a stromořadí, které slouží jako bariéra proti větru a prachu. Dále liniovou výsadbu stromů u veřejných budov či obnovu zeleně na mezích pro možnost hnízdění ptáků. Podpora se týká i výsadby galeriové zeleně podél vodotečí a návesních nádrží,“ přibližuje podporované oblasti Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.
O schválení grantové žádosti rozhodne správní rada nadace, přičemž všechny stromy financované z nadačního příspěvku v roce 2018 musí být vysazeny do konce letošního roku.
Města a obce, které lednový termín nestihnou, budou mít příležitost zažádat si o grant, na podzimní výsadbu v druhém kole od 1. června do 31. července. 

Fotogalerie

Autor: Marek Sviták

Diskuse k článku