Jihočeská televize

Jsme televize a zpravodajský
server vašeho kraje

Hlavní menu

Sport

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se rychle plní 

České Budějovice, publikováno 18.01.2018, autor: Jiří Bydžovský

Autor: archiv JTV

Za okny stále vládne zima, ale kapacita sedmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice už se rychle plní. Běžecký závod se startem a cílem na náměstí Přemysla Otakara II. se uskuteční 2. června 2018 a i letos slibuje výjimečné sportovní zážitky.

České Budějovice – název tohoto města vyloudí Danielu Chebiimu dodnes úsměv na tváři. Právě v jihočeské metropoli zaběhl keňsky vytrvalec v roce 2012 výjimečný čas 59:49, který zůstává dodnes platným rekordem závodu. První červnová sobota večer bude v Českých Budějovich patřit běhu i letos. „Trať závodu s nejvyšší pravděpodobností zůstane stejná jako v loňském roce,“ vysvětluje technický manažer závodu Tomáš Coufal a určitě tak poteší všechny jihočeské patrioty, kterých je mezi účastníky závodu více než 40 procent. Na půlmaraton se běžci mohou registrovat na webové stránce www.runczech.com.  
Kapacita Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice je pro tento rok 3 600 běžců a více než polovina startovních čísel už má na začátku roku své majitele. Na startu by se měli objevit i sportovci z jiných odvětví v čele s bývalým badmintonistou Petrem Koukalem.  Na podporu skvělých budějovických fanoušků bude jistě spoléhat i domácí závodník David Vaš, který momentálně trénuje v Keni. Mattoni 1/2Maraton České Budějovice je držitelem prestižní zlaté známky Mezinárodní asociace atletických federací IAAF, kterou se může pyšnit jen necelá dvacítka světových měst.

Fotogalerie

Autor: archiv JTV

Diskuse k článku