• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

V Budějovicích začne ve středu výstava Hobby

Ve středu 11. května začne už 29. ročník oblíbené výstavy Hobby. Na českobudějovické Výstaviště tak vyrazí nejen zahrádkáři a pěstitelé, ale i kutilové, chovatelé, rybáři nebo kulináři. Letošní Hobby se nově zaměří i na sport nebo na historická a tuningová auta.

Hobby, které se letos koná už po devětadvacáté, je tradiční výstavou hlavně pro domácí kutily a zahrádkáře. Prodejci tu nabízí spoustu druhů sazenic, stromků, ale i vybavení na zahradu nebo potřeby pro domácnost. "Hobby je naše druhá nejvýznamnější výstava hned po Země živitelce. Po dvouleté pauze, která byla vyvolána covidem, tak v tom termínu od 11. do 15. května můžou zase naši návštěvníci vidět vše pro dům a zahradu a užít si novinky na našem Výstavišti." říká Mojmír Severin, předseda představenstva Výstaviště České Budějovice.

Mluvčí českobudějovického Výstaviště nám prozradila hlavní novinky: "Máme novou výstavu HOBBY AUTO. Pavilon T1 se tak na pět dní promění v showroom historických a tuningových automobilů. Kromě toho máme také HOBBY SPORT – budeme tady mít největší přehlídku jihočeských sportovních klubů – od těch profi jako je Jihostroj, Dynamo až po ty hobby kluby."

Své služby a výrobky tu nabídnou přes dvě stovky vystavovatelů z celé republiky. Letošní ročník je zaměřený hlavně na rodiny s dětmi. "Máme několik atraktivních stanovišť, kde budou děti vyrábět, máme pro ně i odměny. Je pro ně připravené malování na obličej, kontaktní minizoo, jízda na oslících, takže ten program bude nabitý od rána až do odpoledne, protože začínáme v 9:00 a končíme v 18:00." dodává Michaela Čeňková. 

Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program. Pořadatelé lákají i na známá jména. "V sobotu máme v Pivovarské zahradě atraktivní hosty, což jsou dva známí a populární herci. Jde o Martina Zounara, který přijede i se svojí divadelní parťačkou a to je herečka Martina Randová." zakončuje mluvčí. 

Hobby můžete na českobudějovickém Výstavišti navštívit od středy až do neděle. Na veletrh každoročně zavítá kolem 40 tisíc lidí.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Na jihu se objevil račí mor

V jižních Čechách se podle výsledků analýzy provedené Krajskou veterinární správou po letech objevil račí mor. Nebezpečná nemoc se objevila při odlovu ryb v Rožmitále na Šumavě.

V Brlohu hořela skládka

V noci na úterý začala hořet skládka v Brlohu na Českokrumlovsku. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Vzhledem k tomu, že jde o požár skládky, je škoda nulová.