• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

V ZOO Na Hrádečku mají dvě mláďata hyeny skvrnité

V ZOO Na Hrádečku mají roztomilý přírůstek. Narodila se tam dvě mláďata hyeny skvrnité. I když je samice neustále hlídá a vůbec je nechce ukazovat, nakonec se nám je přece jen podařilo natočit. Na světě jsou teprve pár dní, ale o slovo se hlásí statečně.

V ZOO Na Hrádečku mají jen pár dní stará mláďata hyeny skvrnité, která se narodila Diegovi a Shakiře. „Je to už čtvrtý odchov, který tady máme. Mláďata jsou narozená 27. dubna. Co se porodu týče, tak nevíme, jak probíhal. První mládě se narodilo v noci a druhé mládě viděla návštěvnice přímo při porodu.“ říká Eliška Dušková ze ZOO Na Hrádečku.

Jestli jsou to holky nebo kluci zatím nikdo neví. U hyen je totiž velmi složité to rozpoznat. „Jelikož jak samec, tak samice mají mezi nohama penis. Takže my to pohlaví poznáme až tak ve třech, ale spíš ve čtyřech měsících. To už si budeme jisti na sto procent.“ upřesňuje Eliška Dušková.

Ve výběhu je s Diegem a Shakirou ještě jejich roční mládě. Kvůli novým přírůstkům ale musí být teď Diego od zbylých členů smečky oddělený. „Protože je hodně hrrr. Mohlo by se stát, že kdyby samice vynesla ven na procházku mláďata, tak by jim mohl ublížit. Ale až budou o něco větší, tak budou zase všichni společně.“ dodává pracovnice ZOO.

Shakira je neuvěřitelná maminka. O svá mláďata se výborně stará a před všemi je chrání. Schovávala je i před kamerou, takže natočit malé hyeny nebylo vůbec nic jednoduchého. „Shakira je matka velice pečlivá, úzkostlivá. Mláďata si opravdu bedlivě hlídá. I ošetřovatelé mají občas problém mláďata zkontrolovat, protože samice je vůbec nechce opouštět.“ zakončuje s úsměvem Eliška Dušková.

Roztomilá mláďata můžete v ZOO na Jindřichohradecku vidět ještě minimálně dva roky. Pak pro ně budou ošetřovatelé hledat nový domov.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Na jihu se objevil račí mor

V jižních Čechách se podle výsledků analýzy provedené Krajskou veterinární správou po letech objevil račí mor. Nebezpečná nemoc se objevila při odlovu ryb v Rožmitále na Šumavě.

V Brlohu hořela skládka

V noci na úterý začala hořet skládka v Brlohu na Českokrumlovsku. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Vzhledem k tomu, že jde o požár skládky, je škoda nulová.