• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Den se složkami IZS v Písku

Ukázky práce hasičů, historická i současná technika nebo požární sport v provedení mladých dobrovolníků, to vše bylo k vidění v sobotu 7. května na Dni se složkami integrovaného záchranného systému v Písku.

Několik stovek návštěvníků přišlo na písecké výstaviště první květnovou sobotu obdivovat práci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Po celé odpoledne byly k vidění ukázky práce dobrovolných i profesionálních hasičů, simulace zásahu Policie České republiky nebo činnost zdravotních záchranářů.

Několik dní po svátku svatého Floriána, který je dnem všech hasičů, se právě hasiči, ale nejen ti, mohli představit veřejnosti u příležitosti Dne integrovaného záchranného systému. Záchranáře z celého okresu Písek přijel podpořit ředitel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje plukovník Lubomír Bureš. „My jsme jako hasiči hrozně rádi, že můžeme lidem představit to, co jsme celé ty dva roky zavřeni před covidem dělali, že jsme cvičili, trénovali, zkoušeli nové věci, získávali novou techniku a podobně. A stejně tak policisté i záchranná služba i dobrovolní hasiči, všichni jsme tady jako složky integrovaného záchranného systému,“ řekl Bureš.

Návštěvníci mohli obdivovat historickou techniku spolků dobrovolných hasičů, ti nejmenší si vyzkoušeli dovednosti pro malé požárníky, například při hašení ze džberové stříkačky. Velkou pozornost publika přilákala ukázka lezecké skupiny hasičů, která simulovala záchranu z hloubky. Atraktivní byla ale i další část programu. „Ukázky práce hasičů, ať už vyprošťování zraněných osob z motorových vozidel nebo ukázku práce Policie České republiky, zásahovou jednotku,“ popsal Bureš.

Prostor dostala i záchranářská technika, například nákladní automobil Iveco s nosností koše až 500 kilogramů. Sobotní akce se návštěvníkům velmi líbila. Představila záslužnou práci hasičů a záchranářů a ukázala lidem to nejlepší z Písku a okolních obcí, čím záchranáři mohou v případě neštěstí svým obyvatelům pomoci.

Autor: Kateřina Hálová

Související články

Na jihu se objevil račí mor

V jižních Čechách se podle výsledků analýzy provedené Krajskou veterinární správou po letech objevil račí mor. Nebezpečná nemoc se objevila při odlovu ryb v Rožmitále na Šumavě.

V Brlohu hořela skládka

V noci na úterý začala hořet skládka v Brlohu na Českokrumlovsku. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Vzhledem k tomu, že jde o požár skládky, je škoda nulová.