Policisté se na konci prázdnin zaměřili na dopravu

Policisté stejně jako každý rok i letos na konci prázdnin více dohlíží na dopravu. V rámci policejní akce s názvem Konec prázdnin tak jen za víkend řešili přes 400 přestupků.

Policejní akce proběhla na území Jihočeského kraje od pátku do neděle. Zúčastnilo se jí téměř 300 policistů, kteří zkontrolovali přes 1 800 vozidel. Přitom zjistili 423 přestupků. Nejčastěji porušovali řidiči nejvyšší povolenou rychlost. V devíti případech byli pod vlivem návykové látky nebo telefonovali při řízení. Jednašedesát jich nebylo připoutáno a 55 aut bylo v nevyhovujícím technickém stavu.

Autor: Lucie Mašková

Související články

Začal výlov Rožmberka

Třeboňští rybáři začali v pátek ráno s třídenním výlovem Rožmberka, největšího českého rybníka. Očekávaný výnos je kolem 100 tun ryb, podobně jako v minulých letech. Tradiční akce každoročně přiláká desetitisíce návštěvníků.