• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Silný hejtman, silná primátorka

„Chci vrátit dynamiku do rozvoje Českých Budějovic a ukázat lidem, že město má na velké smysluplné projekty, které jim přinesou prospěch a posunou jihočeskou metropoli do popředí měst stejné velkosti nejen v rámci České republiky,“ shrnuje v jediné větě své cíle kandidátka na primátorku Dagmar Škodová Parmová.

Otevřeně říká, že rozvoj města brzdí neschopnost stávajících radních připravit a následně pak uskutečnit téměř jakýkoliv větší projekt. „Vzpomeňme si jen na nesmyslný kolotoč kolem sportovní haly. Vedení města nedokázalo, i když mělo širokou podporu fanoušků, připravit kvalitní projekt. Milióny korun vyhodilo za projekt pod nádražím, aby se nakonec zjistilo, že ve zvolené variantě prostě nelze postavit. To jsou jen dva příklady z mnoha,“ konstatuje Dáša Parmová a zdůrazňuje, že za uplynulých dvacet let v Budějovicích nevyrostla jediná větší významná stavba, která by město pozitivně zviditelnila. Městskou kasou ale přitom protekly desítky miliónů za architektonické studie, jak by co mohlo vypadat. „Prostě se kreslí jen obrázky…“, podotýká rozladěně.

Je přesvědčena, že naopak nevyužitých zůstává mnoho malých, ale jednoduchých projektů, které by nestály desítky miliónů a přitom přinesly lidem pocit, že radnice se stará o to, aby se jim ve městě na soutoku dvou řek, které mu dávají zajímavou tvář, žilo příjemněji.

„Když se podařilo rozhýbat pod vedením mého kolegy hejtmana Martina Kuby kraj, jsem přesvědčena, že bychom to jako tým rozhodně dokázali i v krajském městě. Chce to jen vzít všechno s plným nasazením energicky a manažersky do rukou. Kdo chce tak vidí, jak se pod hejtmanovým vedením pohnula výstavba dálničního obchvatu, jak pokračují práce na Jižní tangentě, jak se rozhýbala příprava Severní spojky. Je to prostě o tom, nehledat důvody, proč to či ono nejde a hledat naopak cestu, jak to udělat rychle a kvalitně,“ shrnuje přednosti kvalitní týmové práce kandidátka na primátorku.

Uvědomuje si, že ne každý záměr se povede a ne každá představa najde své řešení, ale je připravena se o dobré věci se porvat a prosazovat je s maximálním nasazením.

PR článek

 

 

Autor: PR článek

Související články

V Prachaticích je o koalici jasno

O koalici je jasno v dalším jihočeském městě. ODS společně s TOP 09 vytvoří většinu s hnutími Živé Prachatice, Prachatice společně, Pro Prachatice a s KDU-ČSL. V jednavacetičlenném zastupitelstvu bude mít tato koalice celkem dvanáct mandátů.

Dny pro hospic

Domácí hospic Ledax pořádá opět Dny pro hospic. Během nejrůznějších akcí můžete přispět na tuto službu. Připravené jsou koncerty, cvičení i charitativní prodejní stánek.

V Krumlově se rýsuje koalice

Povolební vyjednávání o vzniku koalic je v plném proudu také v Českém Krumlově. Do zastupitelstva se tam dostalo jedenáct stran a hnutí. Podle posledních informací se chystá širší koalice čítající sedm politických subjektů.