• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Dobré podmínky pro sport musí být v krajském městě samozřejmostí

„Dát Budějovicím příjemnou tvář i na dosud opomíjených, či zapomenutých místech není o velkých projektech ani o stovkách miliónů korun. Mnohdy je to o jednoduchých úpravách a především promyšlených investicích, které takové lokality promění k nepoznání. Navíc mohou poskytnout lidem místo pro aktivní odpočinek,“ zamýšlí se nad možnostmi, jak rychle dát obyvatelům možnost užít si v hezkém prostředí volné chvíle Zbyněk Sýkora, figurující na jednom z čelních míst kandidátky občanských demokratů do českobudějovického zastupitelstva.

Připomíná, že už před minulými volbami občanští demokraté říkali, že je třeba se zaměřit na stavbu menších sportovních hal v blízkosti škol.

„Za čtyři roky se bohužel nic nestalo a tak stále chybí ve městě prostor, který by mohli děti, amatérští sportovci a třeba i parasportovci využít. Tomu se budeme věnovat. Chceme děti a mládež zvednout od počítačů a mobilů k pohybové aktivitě a to je možné pokud k tomu mají podmínky. Každý obyvatel Budějovic by měl mít šanci si ve svém volnu jít zaběhat, zahrát si fotbal, nohejbal, volejbal, tenis či si zaskákat na skateboardu. K tomu je třeba ale mít co nejvíc venkovních hřišť a workoutových míst, kde si mohou zasportovat všechny generace,“ shrnuje Zbyněk některé z cílů, s nímž jde do voleb tým Dáši Parmové.

„Nevyužitý potenciál Budějovic nás prostě štve. Když se podívám, kolik jsme toho s Martinem Kubou stihli za dva roky na kraji, kde je důsledně manažersky a energicky každý projekt řízený, jsem přesvědčena, že to samé dokážeme i tady ve městě,“ zdůrazňuje Dáša Parmová.

Zbyněk Sýkora pak dodává, že společně s týmem na kraji chce pracovat na projektu Složiště, kde by mohly vzniknout další hřiště a unikátní sportovní zázemí. Mohlo by tam dokonce vzniknout speciální hřiště na florbal. Bylo by dokonce ojedinělé v rámci celé ČR.

„Ve městě, jako jsou České Budějovice, musí fungovat v symbióze vrcholový i rekreační sport. Je nutné, aby tady byly špičkové týmy, k jejichž hráčům hledí s obdivem malí sportovci a chtějí se jim vyrovnat. To je ta nejlepší motivace. Uvědomujeme si, že nárůst cen energií a nákladů celkově postihne i sportovní kluby. Je jasně, že jim musíme pomoci a městské finance určené na sport přesunout především do provozních nákladů, dokud se situace neuklidní,“ podotýká, jak pomoci budějovickým sportovním klubům ze strany města, Zbyněk Sýkora.

 

Autor: PR článek

Související články

V Prachaticích je o koalici jasno

O koalici je jasno v dalším jihočeském městě. ODS společně s TOP 09 vytvoří většinu s hnutími Živé Prachatice, Prachatice společně, Pro Prachatice a s KDU-ČSL. V jednavacetičlenném zastupitelstvu bude mít tato koalice celkem dvanáct mandátů.

Dny pro hospic

Domácí hospic Ledax pořádá opět Dny pro hospic. Během nejrůznějších akcí můžete přispět na tuto službu. Připravené jsou koncerty, cvičení i charitativní prodejní stánek.

V Krumlově se rýsuje koalice

Povolební vyjednávání o vzniku koalic je v plném proudu také v Českém Krumlově. Do zastupitelstva se tam dostalo jedenáct stran a hnutí. Podle posledních informací se chystá širší koalice čítající sedm politických subjektů.