• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Dostatek míst v domovech pro seniory? Pro ODS jedna z priorit!

Mít dostatek míst v domovech pro seniory a kvalitní terénní sociální služby, je jedním z cílů, s nímž jdou do letošních komunálních voleb v Českých Budějovicích Občanští demokraté.

„Každý, kdo zažil situaci, kdy se už nezvládá postarat o svou babičku nebo dědečka a hledá pro ně místo v domově pro seniory, zjišťuje, jak tristní je stav v tomto směru v krajském městě. Bohužel současné vedení města za poslední čtyři roky v tom neudělalo nic. Chceme to proto rychle změnit,“ říká náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová. Je jednou z osobností na kandidátce ODS do budějovického zastupitelstva a hned dodává, že nejde o nějaká těšínská jablíčka. Na stole, jak zdůrazňuje, už leží za poslední léta největší projekt sociální oblasti v krajském městě.

„Před dvěma lety jsme s hejtmanem Martinem Kubou lidem slíbili, že zmíněný problém budeme řešit a nedávno jsme mohli projekt, který je unikátní v rámci republiky veřejnosti představit. Připravili jsme koncept na přestavbu dolního areálu nemocnice. Tím, že kraj zainvestoval do dostavby horního nemocničního areálu a postupně sem přesouvá všechny pavilony, se už v budoucím roce uvolní velká část spodního areálu. Unikátní lokalitu chceme využít na domov pro seniory a specializované centrum pro lidi s Alzheimerovou a Parkinsonovou nemocí, a také pro pacienty trpící roztroušenou sklerózou. Chybět nebudou ani lůžka pro hospicovou péči. Chci, aby se město na projektu podílelo a situace se zlepšila,“ popsala stručně projekt, který se ihned po zveřejnění setkal s pozitivním ohlasem u veřejnosti.

Jednička kandidátky Dagmar Škodová Parmová pak dodává, že projekt vychází z nejmodernějších trendů. Areál lze bude rozkládat přímo v centru města, kolem je plno zeleně a navíc je nedaleko nemocnice. „Tohle bude super. Část objektů zachováme a navíc přistavíme čtyři menší moderní budovy. Navíc druhou část areálu, která je vedle kostela využijeme pro stavbu bytů. Ty nám v Budějovicích stále chybí. Jak říká Lucka, je důležité, aby se na něm město s krajem podílelo, získáme tak nové nájemní byty, které ve městě nutně potřebujeme. Chceme být stejně jako na úrovni kraje silným týmem, který dokáže věci rozhýbat směrem vpřed,“ konstatuje Dáša Parmová.

 

Autor: PR článek

Související články

V Prachaticích je o koalici jasno

O koalici je jasno v dalším jihočeském městě. ODS společně s TOP 09 vytvoří většinu s hnutími Živé Prachatice, Prachatice společně, Pro Prachatice a s KDU-ČSL. V jednavacetičlenném zastupitelstvu bude mít tato koalice celkem dvanáct mandátů.

Dny pro hospic

Domácí hospic Ledax pořádá opět Dny pro hospic. Během nejrůznějších akcí můžete přispět na tuto službu. Připravené jsou koncerty, cvičení i charitativní prodejní stánek.

V Krumlově se rýsuje koalice

Povolební vyjednávání o vzniku koalic je v plném proudu také v Českém Krumlově. Do zastupitelstva se tam dostalo jedenáct stran a hnutí. Podle posledních informací se chystá širší koalice čítající sedm politických subjektů.