• Jižní čechy
  • Aktuálně
  • Krimi
  • Ekonomika
  • Politika
  • Sport
  • Doprava
  • Volný čas
  • Soutěže

Skiareál na Lipně mírně podraží skipasy, rodiny budou mít slevu

Po dvou letech nejrůznějších omezení plánují ski areály na Šumavě plnohodnotnou zimní sezónu. Novinky a ceny představil i areál na Lipně.

 

Zvýhodněné vstupné, řada akcí a nové technické vybavení. To jsou jen některé novinky lipenského lyžařského areálu. Navzdory stále rostoucím cenám energií se nechystá skokové zdražení skipasů. "U jednodenního základního skipasu dochází k mírnému zdražení o osm procent, ale oproti tomu nabízíme nejvěrnějším klientům skipas za stejnou cenu jako loni. Stejně jsme podpořili školní lyžařské kurzy a rodiny s dětmi v jakémkoli složení budou dokonce lyžovat levněji než loni," přiblížil ceny skipasů Matěj Kratochvíl, generální ředitel lipenského areálu.

Víkendové rodinné skipasy budou mít slevu 20 procent. Nezastavily se ani investice do areálu, právě probíhá generální oprava sedačkové lanovky, lyžaři se mohou těšit nové nástupní a výstupní stanice. Připravená jsou i nová sněžná děla a rolba. "Plánujeme standardně akce, na které jsou lidé zvyklí. Ať už je to testování značkových lyží, dny s handicapem nebo zdobení stromečku s lišákem Foxem. Letošní novinkou jsou čtyři adventní neděle, adventní program od toho 27. listopadu, budou to dílničky, tvoření s lišákem Foxem," popsala akce Olga Kneiflová, tisková mluvčí lipenského areálu. Nebude chybět ani hudební program. Další zajímavou akci chystá Stezka korunami stromů. "Čerti už jsou za rohem a chystají se na Stezku korunami stromů. Letos jich tam bude zase o něco víc než loni a novinkou je letos vstup pro děti do dovršení 15 let zdarma, pokud půjdou v doprovodu dospělé osoby," dodala Kneiflová.

Lipenský areál pro sjezdové lyžování letos pokračuje ve spolupráci s běžkařským areálem Pasečná na druhém břehu jezera. "Věříme, že nabízí vyžití pro naše klienty v oblasti běžkového lyžování. Ten areál má výbornou polohu pro běžkování, je to pár desítek minut od našeho areálu. Je to ideální způsob, jak to zkombinovat a užít si té zábavy co nejvíc," doplnil generální ředitel lipenského areálu. Pokud se podaří letos upravit i bruslařskou dráhu na zamrzlém Lipně, bude zimní sezóna ideální pro všechny.

 

Autor: Eliška Piskačová

Související články

Manuál pro čistý Malák

Lidé znovu debatovali o lokalitě Malák v Českých Budějovicích. V rámci participativního rozpočtu by měla vzniknout jednotná koncepce tohoto parku, který je oblíbený u místních i u lidí z širokého okolí.

Nejlepší nemocnice roku 2022

Českobudějovická nemocnice se podle organizace HealthCare Institute stala Nejlepší nemocnicí roku 2022. V anketě pro Českou republiku uspěla mezi 148 nemocnicemi. Toto ocenění získala už potřetí za sebou.